Pionierskie podejście do transportu w Eko-Oknach

Od teraz samochody Eko-Okien bez problemu wjadą do każdego państwa w Europie.

Samochody ciężarowe Eko-Okien rozpoznawalne są nie tylko ze względu na specyficzną grafikę, która znajduje się na ich naczepach. Ich znakiem rozpoznawczym są również wózki widłowe, które mocowane są na zewnątrz naczepy. – Wózki zabierane są przez naszych kierowców nie bez przyczyny. Dbając o jakość obsługi klienta oferujemy bowiem nie tylko transport, ale również rozładunek zamówienia – tłumaczy Dawid Wyrtki kierownik działu transportu Eko-Okna S.A. Nie wszystkie europejskie kraje zezwalają jednak na wydłużanie samochodu ciężarowego o podwieszany wózek rozładunkowy. Mowa o Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Słowenii i Chorwacji.

- reklama -

Dotychczas Eko-Okna radziły sobie z tym problemem w następujący sposób – przy transporcie zamówienia do wyżej wymienionych krajów stosowano krótsze zabudowy (6,5 m). Jednak teraz sytuacja się zmieni. Od 1,5 roku tutejszy dział transportu we współpracy z zaprzyjaźnionymi producentami zabudów i wózków, pracował nad nowym rozwiązaniem. Opracowano mechanizm, który pozwala na prosty załadunek i transport wózka widłowego wewnątrz naczepy. – Kupiliśmy 40 przyczep mających 7,7 metra długości. Zarówno pod ich podłogą jak i wewnątrz znajdują się specjalne mocowania, które sam zaprojektowałem, a wykonała je firma zewnętrzna właśnie z myślą o naszym dziale transportu – dodaje Dawid Wyrtki.

Mechanizm pozwala na przewożenie wózka zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz przyczepy. Dla firmy Eko-Okna, która już dziś eksportuje swoją stolarkę do 33 krajów na całym świecie, rozwiązanie z pewnością ułatwi planowanie trasy i pozwoli na lepsze wykorzystanie floty. Dzięki niemu przed wjazdem do krajów, w których przedłużanie przyczepy o długość wózka jest zabronione przepisami prawa, zostanie on schowany. – Dla przykładu, transport do Włoch zostanie zaplanowany w taki sposób, aby najpierw samochód przejechał przez kraje, w których przyczepy mogą mieć zamocowany wózek na zewnątrz, a przed wjazdem do Włoch, kiedy w przyczepie będzie już więcej miejsca, wózek zostanie ukryty wewnątrz przyczepy – tłumaczy Dawid Wyrtki. Dla firmy oznacza to oszczędności, a dla klientów szybkość i kompletność dostaw. Tym bardziej, że tylko w ciągu ostatniego roku firma wzbogaciła swoją flotę o 80 nowych pojazdów. Teraz składają się na nią 240 samochody ciężarowe Scania, Volvo i DAF.

Opracowując pionierskie rozwiązanie do przewożenia wózków widłowych wewnątrz przyczepy Eko-Okna po raz kolejny udowodniły, że nie tylko dysponują najszerszą ofertą stolarki, są posiadaczem jednej z największych flot samochodów, najnowocześniejszego parku maszynowego, ale coraz częściej są także pionierem w dziedzinach niezwiązanych ściśle z produkcją.

/publ. AP

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here