Dawid Łomnicki ze Street Workout Racibórz zaprasza na warsztaty

dawid lomnicki street workout raciborz

Zanim na raciborskiej plaży odbędą się Ogólnopolskie Zawody Silesian Bar War, każda chętna osoba może wziąć udział w treningu „bodyweight”, czyli z własną masą ciała.

Dla nich ćwiczenia z własną masą ciała to już nie tylko treningi, ale styl życia. W Raciborzu od wielu lat działa grupa pod nazwą Street Workout Racibórz. Członkowie teamu eksponują swoją siłę oraz ćwiczą wytrzymałość i dynamikę, a także promują sport i aktywny wypoczynek. Przewodniczy im Dawid Łomnicki, 23-latek, który związany ze sportem jest od zawsze. Grał w piłkę nożną, trenował lekkoatletykę, pływał, a po zakończeniu edukacji, kiedy zaczęło mu brakowało mu aktywności fizycznej i nie miał pieniędzy na siłownię, stworzył własną. Na trzepaku niedaleko miejsca zamieszkania zaczął trenować street workout. Niedługo później zaczęli dołączać do niego równieśnicy, a jego działalnością zainteresował się Urząd Miasta Racibórz. Doszło do współpracy, w ramach której m.in. na plaży miejskiej zamontowano profesjonalny sprzęt do tego rodzaju treningów.

- reklama -

Dawid Łomnicki swoją pasją chce zarażać innych, dlatego prowadzi warsztaty. Do 11 sierpnia na plaży miejskiej w godz. 10:00-11:30 i 16:00-17:00 dzieci, młodzież i osoby dorosłe mogą spróbować treningu „bodyweight”, czyli z własną masą ciała. – Bezpłatnie nauczymy podciągać się, robić poprawne pompki czy przysiady. To jest nasza forma uczczenia 800-lecia Raciborza – zachęca do udziału założyciel Street Workout Racibórz.

Zaawansowani miłośnicy tego sportu będą mogli wziąć udział w zawodach Silesian Bar War, które odbędą się 15 sierpnia. – Zawody Silesian Bar War to ogólnopolska bitwa SW o miano najpotężniejszego zawodnika tego wydarzenia sportowego. Dzięki niesamowitym umiejętnościom i ogromnej sile startujących emocje z pewnością sięgną zenitu. Swój udział zapowiedziało już blisko 30 niezwykle utalentowanych zawodników, z m.in. Warszawy, Kalisza, Biłgoraju, Gliwic czy Nowego Miasta. Zachęcam do kibicowania, bo szykuje się naprawdę wspaniałe widowisko – zapowiada Dawid Łomnicki. Zwycięży ten, którego elementy statyczne, ruchowe i kombinacje najbardziej zachwycą jury.

Organizatorzy nadal poszukują sponsorów, bo chcą, aby impreza odbyła się na możliwie jak najwyższym poziomie. Osoby, przedsiębiorstwa, wszyscy, którzy chcieliby wspomóc młodych organizatorów w tym przedsięwzięciu, proszeni są o kontakt z Dawidem Łomnickim: tel. 787 87 77 11 oraz e-mail: [email protected]

dawid lomnicki street workout raciborz 1
Akrobacje na sprzętach wymagają od zawodników precyzji, siły i koncentracji.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here