Dawid Łomnicki ze Street Workout Racibórz zaprasza na warsztaty

0
dawid lomnicki street workout raciborz

Zanim na raciborskiej plaży odbędą się Ogólnopolskie Zawody Silesian Bar War, każda chętna osoba może wziąć udział w treningu „bodyweight”, czyli z własną masą ciała.

Dla nich ćwiczenia z własną masą ciała to już nie tylko treningi, ale styl życia. W Raciborzu od wielu lat działa grupa pod nazwą Street Workout Racibórz. Członkowie teamu eksponują swoją siłę oraz ćwiczą wytrzymałość i dynamikę, a także promują sport i aktywny wypoczynek. Przewodniczy im Dawid Łomnicki, 23-latek, który związany ze sportem jest od zawsze. Grał w piłkę nożną, trenował lekkoatletykę, pływał, a po zakończeniu edukacji, kiedy zaczęło mu brakowało mu aktywności fizycznej i nie miał pieniędzy na siłownię, stworzył własną. Na trzepaku niedaleko miejsca zamieszkania zaczął trenować street workout. Niedługo później zaczęli dołączać do niego równieśnicy, a jego działalnością zainteresował się Urząd Miasta Racibórz. Doszło do współpracy, w ramach której m.in. na plaży miejskiej zamontowano profesjonalny sprzęt do tego rodzaju treningów.

- reklama -

Dawid Łomnicki swoją pasją chce zarażać innych, dlatego prowadzi warsztaty. Do 11 sierpnia na plaży miejskiej w godz. 10:00-11:30 i 16:00-17:00 dzieci, młodzież i osoby dorosłe mogą spróbować treningu „bodyweight”, czyli z własną masą ciała. – Bezpłatnie nauczymy podciągać się, robić poprawne pompki czy przysiady. To jest nasza forma uczczenia 800-lecia Raciborza – zachęca do udziału założyciel Street Workout Racibórz.

Zaawansowani miłośnicy tego sportu będą mogli wziąć udział w zawodach Silesian Bar War, które odbędą się 15 sierpnia. – Zawody Silesian Bar War to ogólnopolska bitwa SW o miano najpotężniejszego zawodnika tego wydarzenia sportowego. Dzięki niesamowitym umiejętnościom i ogromnej sile startujących emocje z pewnością sięgną zenitu. Swój udział zapowiedziało już blisko 30 niezwykle utalentowanych zawodników, z m.in. Warszawy, Kalisza, Biłgoraju, Gliwic czy Nowego Miasta. Zachęcam do kibicowania, bo szykuje się naprawdę wspaniałe widowisko – zapowiada Dawid Łomnicki. Zwycięży ten, którego elementy statyczne, ruchowe i kombinacje najbardziej zachwycą jury.

Organizatorzy nadal poszukują sponsorów, bo chcą, aby impreza odbyła się na możliwie jak najwyższym poziomie. Osoby, przedsiębiorstwa, wszyscy, którzy chcieliby wspomóc młodych organizatorów w tym przedsięwzięciu, proszeni są o kontakt z Dawidem Łomnickim: tel. 787 87 77 11 oraz e-mail: [email protected]

dawid lomnicki street workout raciborz 1
Akrobacje na sprzętach wymagają od zawodników precyzji, siły i koncentracji.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here