
Wirtuoz gitary i zdobywca wielu nagród Jan Kudełka zagra w niedzielę na Skwerze im. ks. Pieczki.
6 sierpnia o godz. 18:00 na Skwerze im. ks. prałata S. Pieczki odbędzie się recital gitarowy w wykonaniu Jana Kudełki. Będzie to kolejny Koncert Letni zorganizowany przez Raciborskie Centrum Kultury. Wstęp wolny.
Jan Kudełka urodził się w Katowicach w 1985 roku. Naukę gry na gitarze rozpoczął mając 10 lat, a już 5 lat później wygrał swój pierwszy międzynarodowy konkurs w Volos w Grecji.
Jest absolwentem Liceum Muzycznego im. K. Szymanowskiego oraz Akademii Muzycznej w Katowicach, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie gitary prof. Aliny Gruszki. Uczestniczył w licznych kursach muzycznych, pobierając lekcje u najwybitniejszych gitarzystów naszych czasów takich jak Carlo Marchione, Oscaraa Ghilla, Pavel Steidl, Zoran Dukic, Ricardo Gallen, Thomas Pering, Marcin Dylla, Odair Assad czy Łukasz Kuropaczewski.
Jan Kudełka aktywnie koncertuje solowo, a także w duecie gitarowym z bratem Piotrem, duecie gitarowo-saksofonowym Ku-Ba Duo oraz duecie gitarowo-skrzypcowym Diez Cuerdas. Ma na swoim koncie m. in. występy w Sali Koncertowej im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Opolskiej, Sali Balowej Zamku w Łańcucie, Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie czy podczas prestiżowego festiwalu gitarowego w Kutnej Horze w Czechach, a także wiele nagród:
I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. J. Duarte w Rust (Austria)
I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Omis (Chorwacja)
I nagroda na Zimowym Festiwalu Gitarowym w Volos (Grecja)
I nagroda na Mistrzowskim Konkursie dla Pedagogów w Warszawie
II nagroda na Międzynarodowym Festiwalu im. I. Ballu w Dolnym Kubinie (Słowacja)
II nagroda na Międzynarodowym konkursie Sribny Dzvin w Użghorodzie (Ukraina)
II nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzebiatowie – Gryficach III nagroda na Międzynarodowych Spotkaniach Gitarzystów w Gdańsku III nagroda na Międzynarodowych Spotkaniach Gitarowych w Sanoku
Laureat Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół Muzycznych II st. w Inowrocławiu
W 2010 roku Jan został laureatem VII edycji programu stypendialnego MŁODA POLSKA Narodowego Centrum Kultury. W roku 2012, wspólnie z Łukaszem Kuropaczewskim, Markiem Nosalem, Beatą Będkowską-Huang oraz Ewą i Dariuszem Kupińskimi, Jan Kudełka wziął udział w projekcie nagrania 6 suit wiolonczelowych J. S. Bacha w opracowaniu na gitarę prof. A. Gruszki. Mimo młodego wieku Jan Kudełka prowadził warsztaty podczas festiwalu gitarowego w Tolmen (Anglia).

oprac. /kp/





![Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji [ZDJĘCIA] Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zamek.jpg)
![Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece [ZDJĘCIA] Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-28.jpg)
![Komiksowe ferie rozpoczęte w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Komiksowe ferie rozpoczęte w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka.jpg)





![Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/i-lo-debata.jpeg)
![Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-dziennikarskie-i-lo.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)




