
Zakończył się spływ dookoła Raciborza, w którym wzięło udział ponad 30 kajakarzy w różnym wieku.
34 śmiałków wzięło udział w spływie kajakowym, który w sobotę zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Tego typu aktywny wypoczynek cieszy się w regionie coraz większą popularnością, dlatego po raz pierwszy w historii uczestnicy mieli okazję opłynąć miasto. W kajakach spędzili sześć godzin – wyruszyli z raciborskiej przystani po godz. 9:00 i tuż po godz. 15:00 pojawili się na mecie. Trasa, nazwana Pętlą Diabeusza, liczyła 16,5 km.
Wyjątkową ceremonię dla kajakarzy przygotowali Diabeusz i Belzebub, czyli Tomasz Bieliński i Oliwer Huptaś z raciborskiego OSiR-u. Każdy z uczestników otrzymał specjalny certyfikat potwierdzający ukończenie spływu.
Zobacz także zdjęcia z rozpoczęcia spływu: Spływ kajakowy dookoła Raciborza
Katarzyna Przypadło
Środowisko, jakość życia, ekologia





![„Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek [ZDJĘCIA] „Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zywioly-anna-skowronska.jpg)





![PTTK Racibórz na Europejskim Tygodniu Turystyki Rowerowej w Holandii [ZDJĘCIA] PTTK Racibórz na Europejskim Tygodniu Turystyki Rowerowej w Holandii](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pttk-raciborz.jpg)
![Drewniane potwory książkowe powstały w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-30.jpg)
![Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty [ZDJĘCIA] Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck-9.jpg)





![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






