Trwa remont dworca PKP w Kuźni Raciborskiej

Remontowana jest linia kolejowa na trasie Bierawa – Nędza oraz Racibórz – Krzyżanowice (nr 151). Jak postępują prace w Kuźni Raciborskiej?

Kuźniański dworzec zmienia się w oczach. Obecnie wymieniane są podkłady i szyny, remontowane są mosty oraz peron wraz z kładką dla pieszych. W zakres prac wchodzi również rozbiórka budynku dworcowego i budynków przyległych, a na ich miejscu postawienie wiat przystankowych.

- reklama -

Zakończenie remontu planowane jest na grudzień 2018r. W zakres prac wchodzi wymiana torów, remont mostów oraz przebudowa peronów wraz z zastosowaniem nawierzchni antypoślizgowej umożliwiającej bezpieczne poruszanie się osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych. Ponadto w Kuźni zostanie odnowiona kładka dla pieszych. Większy poziom bezpieczeństwa zapewnią nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz wymiana 14 rozjazdów. Bezpieczniej będzie także na przejazdach kolejowo-drogowych. Remont obejmie 15 skrzyżowań toru z drogą.

Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie bezpiecznego i szybszego przewozu towarów, a także zwiększenie przepustowości stacji Nędza, Kuźnia Raciborska i Dziergowice. Koszt całej inwestycji wynosi prawie 70 mln złotych i jest ona realizowana w ramach projektu „Prace na linii kolejowej E-59 na odcinku Kędzierzyn Koźle – Chałupki (granica Państwa)”, wartego ponad 194 mln zł, finansowanego z budżetu państwa.

publ. /AP/
fot. TylkoKuźnia.info

- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here