66 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK już w niedzielę

W dniach od 12 do 19 sierpnia br. w Raciborzu odbędzie się 66 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK.

Zlot jest imprezą międzynarodową, w której udział bierze co roku około pół tysiąca turystów kolarzy z Polski, Niemiec, Czech i Ukrainy. Uroczyste otwarcie zlotu odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia o godz. 11.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu. W tym dniu, od 10.00 do 14.00 zamek i kaplicę będzie można zwiedzać bezpłatnie i indywidualnie, dzięki pomocy oraz wsparciu zamkowych wolontariuszy.

- reklama -

Uczestnicy przez tydzień będą przebywać na ziemi raciborskiej, poznawać ją, zwiedzać ciekawe obiekty i zabytki. Do udziału w tegorocznym zlocie zapisało się około 400 osób. W trakcie zlotu uczestnicy pokonywać będą codziennie dwie trasy rowerowe, m.in. na Górę Św. Anny, do Baborowa, Opactwa Cystersów w Rudach oraz czeskich miast Ostrawa i Opava. Dla uczestników przygotowano pakiety startowe. Zawierające m.in. mapę, koszulki zlotowe, bidony, metalowe znaczki zlotowe, poczęstunki a także możliwość wykupienia noclegów, wyżywienia i dodatkowych wycieczek autokarowych.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Raciborza – Mirosław Lenk, Starosta Raciborski – Ryszard Winiarski, Prezes Zarządu Głównego PTTK – Roman Bargieł, Przewodniczący Komisji Kolarskiej ZG PTTK – Waldemar Wieczorkowski Euroregion Silesia – Stowarzyszenie Gmin Dorzecza Górnej Odry, Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska – Paweł Macha oraz Prezes Zarządu Oddziału PTTK w Raciborzu – Zygmunt Kobylak.

Więcej informacji tutaj: http://raciborz.pttk.pl/66zlot/pl/

publ. /AP/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here