Na zamku trwa Festiwal Kultury Chrześcijańskiej [ZDJĘCIA]

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

Podczas pięciodniowej imprezy na Zamku Piastowskim zaprezentuje się szereg grup wokalnych, zespołów, instytucji, fundacji, stowarzyszeń i misji.

- reklama -

W środę 16 sierpnia na Zamku Piastowskim w Raciborzu ruszył Festiwal Kultury Chrześcijańskiej, który potrwa do niedzieli 20 sierpnia. Jest to impreza o zasięgu międzynarodowym. Pierwszego dnia na scenie plenerowej wystąpiły zespoły z Rosji, Białorusi i Ukrainy a na zakończenie zagrał zespół „12 kamieni”.

W zamkowych wnętrzach można oglądać wystawę historii Biblii. To jedyna taka wystawa w Polsce. Można też zwiedzać wioskę rycerską. Patronat honorowy nad festiwalem objęli – Prezydent Miasta Raciborza – Mirosław Lenk oraz Starosta Raciborski – Ryszard Winiarski. Zapraszamy do obejrzenia obszernego fotoreportażu.

Zamiarem organizatorów przedsięwzięcia jest przybliżenie mieszkańcom Raciborza jak i gościom odwiedzającym nasze miasto na okoliczność jubileuszowych obchodów 800 – lecia nadania lokacji Raciborzowi, kolorytu chrześcijaństwa, pokazania tego co je tworzy, co się na nie składa, zbudowanie świadomości publicznej.

Podczas pięciu dni zaprezentuje się szereg grup wokalnych, zespołów, instytucji, fundacji, stowarzyszeń i misji. W programie koncerty, imprezy plenerowe, instalacje, wystawy, stoiska, pogadanki, prelekcje… Całość ma charakter festiwalowy, radosny, z programem dla rodzin, w szczególności dla dzieci, piknikowy z małą gastronomią.

Fot. Andrzej Zieliński

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here