SSON z Raciborza walczy o środki w głosowaniu

rugby na wozkach
Rugby na wózkach. Fot. Piotr Stanisławski/niepelnosprawni.pl

Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych z Raciborza, które sprawuje opiekę nad reprezentacją Polski w rugby na wózkach, może zostać wsparte przez fundację Sport Twoją Szansą. Wystarczy tylko oddać swój głos.

29 sierpnia ruszyło głosowanie, które wyłoni nowych podopiecznych fundacji Sport Twoją Szansą. W plebiscycie znalazło się ośmiu sportowców oraz trzy organizacje sportowe, w tym Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych z Raciborza, które sprawuje opiekę nad reprezentacją Polski w rugby na wózkach.

- reklama -

Raciborskie SSON działa od 2005 r. Obecnie kadra zajmuje 10. miejsce na świecie i 5. w Europie. Rugby na wózkach jest najprężniej rozwijającą się w Polsce zespołową grą sportową dla osób z najcięższymi schorzeniami narządu ruchu – z uszkodzeniami rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym. Stowarzyszenie odpowiada za reprezentację Polski, jednocześnie prowadząc aktywizację społeczną i rehabilitację osób niepełnosprawnych przez sport.

Wśród sukcesów drużyny znalazły się m.in.: piąte miejsce na Mistrzostwach Europy Dywizji A w 2017 r. i zapewnienie udziału w turnieju barażowym w 2018 r. do Mistrzostw Świata w Australii, pierwsze miejsce na Mistrzostwach Europy Dywizji B w 2016 r. czy czwarta lokata na Mistrzostwach Europy Dywizji B w 2015 r. Kadra uczestniczy też w wielu zawodach o randze międzynarodowej.

Środki zostaną przekazane na wsparcie organizacji zgrupowań dla Reprezentacji Polski rugby na wózkach jako element przygotowań do turnieju barażowego do mistrzostw świata w Australii w 2018 r.

Głosować można na stronie sts.pl/pl/sport-twoja-szansa/#glosowanie do 12 września do godz. 12:00. Każdy użytkownik może oddać jeden głos.

fot. Piotr Stanisławski/niepelnosprawni.pl
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here