Nowy budynek dworca kolejowego w Krzyżanowicach oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]

dworzec pkp krzyzanowice

Na dworcu kolejowym w Krzyżanowicach powstał budynek z pomieszczeniem dla pasażerów, mieszkaniami i biurami.

29 sierpnia oficjalnie oddano do użytku nowy budynek dworca kolejowego w Krzyżanowicach. Przecięcia wstęgi dokonali: wójt gminy Grzegorz Utracki, radny z Krzyżanowic Walter Bożek oraz młodzież. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele PKP Nieruchomości i PKP PLK. Budynek i pomieszczenia poświęcił ks. proboszcz Jerzy Witeczek.

- reklama -

Podróżni mogą korzystać z poczekalni o powierzchni 26 wraz z toaletami, w tym z przystosowanej dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdują się też dwa lokale mieszkalne (28 i 36 ) i dwa pomieszczenia biurowe (23  i 21 ) z zapleczem sanitarnym i socjalnym. Dzięki lokatorom budynek będzie pod stałym nadzorem.

Budynek powstał w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Wykonawcą była firma PROGRESS z Połomi. Nadzór pełniło Raciborskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne. Projekt przygotowało Studio Architektury Bober z Rydułtów. W sumie obiekt kosztował gminę 485 997,60 zł.

Nowa jest także droga dojazdowa do budynku PKP w Krzyżanowicach. Remont wykonała firma KOLOS z Tworkowa. Zakres robót objął: wykonanie nawierzchni z betonowej kostki brukowej z podbudową oraz nawierzchni tłuczniowej, montaż korytek odwadniających, zabudowa krawężników, demontaż starego oraz wykonanie nowego ogrodzenia, ułożenie nawierzchni z grysu kamiennego i nasadzenie krzewów. Wartość robót to 78 596,99 zł.

Archiwalne zdjęcia i historia kolei w gminie Krzyżanowice: 170 lat temu przejechał pierwszy pociąg z Raciborza do Chałupek

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here