Raciborzanka może trafić do więzienia za znieważenie policjantów

W trakcie interwencji na ul. Mickiewicza jedna z awanturujących się kobiet na widok mundurowych zaczęła zachowywać się agresywnie i nie reagowała na wydawane polecenia. Teraz grozi jej rok pobytu w więzieniu. 

Raciborscy policjanci zatrzymali 30-letnią mieszkankę Raciborza, która podczas interwencji znieważyła mundurowych. Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie, 29 sierpnia. – Dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Mickiewicza dwie kobiety awanturują się i używają słów wulgarnych w miejscu publicznym i natychmiast skierował na miejsce patrol. Przybyli na miejsce policjanci z patrolu interwencyjnego potwierdzili zgłoszenie. W trakcie interwencji jedna z kobiet na widok mundurowych zaczęła zachowywać się agresywnie i nie reagowała na wydawane polecenia – wyjaśnia Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

- reklama -

W związku z obraźliwymi słowami wypowiedzianymi w stosunku do policjantów wystarczyło, aby policjanci podjęli decyzję o jej zatrzymaniu i doprowadzeniu do jednostki. – Zatrzymana awanturniczka to 30-letnia mieszkanka Raciborza – dodaje Szymański. Teraz agresywnej i znieważającej raciborskich stróżów prawa 30-latce grozi nawet rok pobytu w więzieniu.

Art. 226

§ 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here