Europejskie Dni Dziedzictwa 2017 w raciborskiej bibliotece

edd lezczok biblioteka

W ramach kolejnej edycji EDD raciborska biblioteka zaprasza na spacer po Rezerwacie Przyrody Łężczok połączony z wykładem.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy projekt społeczno-edukacyjny i najważniejsze święto zabytków kultury w Europie. Hasłem tej edycji jest „Krajobraz dziedzictwa-dziedzictwo krajobrazu”. Poprzez tak sformułowany temat organizatorzy będą chcieli pokazać krajobraz, jako zapis działalności pokoleń naszych przodków; różne historie i tradycje, z których przez wieki tkany jest krajobraz kulturowy wiążący to, co ludzkie z naturalnym środowiskiem przyrodniczym.

- reklama -

Raciborska biblioteka w ramach EDD przygotowała dla swoich czytelników spacer po Rezerwacie Przyrody Łężczok, znajdującym się na terenie Parku Krajobrazowego Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich. Odbędzie się on 16 września. Wykład w plenerze poprowadzi nauczycielka biologii w Gimnazjum nr 5 Beata Rubin-Jałowiecka.

Zapisy do 11 września w sekretariacie biblioteki i pod nr tel. 32 415 37 24. Zbiórka uczestników 16 września o godz. 15:30 przy wejściu na Dworzec PKP w Raciborzu.

edd biblioteka

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here