Kuźniańscy policjanci wspólnie z ratownikiem WOPR kontrolowali zbiorniki wodne

Kuźnia raciborska
bezpieczeństwo

Kontrole żwirowni odbyły się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w miejscowościach Ruda, Siedliska i Babice.

- reklama -

Kuźniańscy policjanci wspólnie z ratownikiem WOPR w ciągu wakacji cyklicznie kontrolowali dzikie kąpieliska. Ostatnie dni mundurowi i ratownik także spędzili pracowicie, gdyż przeprowadzili kontrole żwirowni w miejscowościach Ruda, Siedliska, Babice. Sprawdzano czy napotkane osoby nie naruszają obowiązujących przepisów prawa.

Ostatnie dni wakacji wiele osób planowało spędzić odpoczywając nad i w wodzie. Dlatego kuźniańscy stróże prawa dokonywali cyklicznych kontroli akwenów wodnych w celu uświadomienia napotkanym osobom o zagrożeniach wynikających z nieroztropnego korzystania z uroków wody. Policjanci jak również towarzyszący im ratownik WOPR przypominali napotkanym osobom zasady bezpieczeństwa pobytu w wodzie. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. Mundurowi wśród napotkanych odpoczywających osób rozdawali elementy odblaskowe, a najmłodszym przypominali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Pamiętajmy ! Zgodnie z artykułem 55 kodeksu wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany. Karane jest także samo przebywanie w wodzie. Wykroczenie to może zostać popełnione zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie (np. gdy nie wiedzieliśmy, że kąpiel w danym miejscu jest zabroniona).

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here