Racibórz: Wypad w Alpy z WOŚP [ZDJĘCIA]

alpy wosp raciborz
Michał Miczek​ i Grzegorz Kawalec oraz Justyna z Pszowa i Marek z Raciborza.

Justyna z Pszowa i Marek z Raciborza wzięli udział w wspinaczkowym wypadzie w Alpy, który wylicytowali podczas minionej edycji WOŚP.

Jedną z atrakcji licytowanych podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Raciborzu był wspinaczkowy wypad w austriackie Alpy. Jego pomysłodawcami i fundatorami byli Michał Miczek​ i Grzegorz Kawalec. Aukcję wygrali Justyna z Pszowa i Marek z Raciborza, a swoją wymarzoną wyprawę zrealizowali w sobotę 26 sierpnia.

- reklama -

Wcześnie rano dotarli do Große Höllental (Diabelskiej Doliny) w Rax w Alpach, skąd udali się w stronę ferraty Teufelsbadstubensteig, a nią w górę, podziwiając masyw Hochschneeberg (2076 m.). Celem wycieczki było schronisko Ottohaus (1644 m.), gdzie z platformy widokowej można zobaczyć szeroką panoramę doliny z miasteczkami Reichenau i Payerbach oraz szczyt Jakobskogel (1736 m.).

– Gratulujemy wygranej aukcji i jeszcze raz bardzo dziękujemy za wsparcie Orkiestry. Następny Finał WOŚP już 14.01.2018, podczas którego będziemy licytować kolejne malownicze wypady w góry! – zapowiada Raciborskie Centrum Kultury.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here