Treningi sztuk walki a pozytywny obraz samego siebie

Treningi sztuk walki Racibórz Wodzisław
Treningi sztuk walki

Trenowanie sztuk walki to nie tylko nabywanie umiejętności samoobrony, ale również kształtowanie swojej osobowości, wrażliwości, koordynacji oraz psychiki.

- reklama -

Treningi sztuki walki w swoim pierwotnym założeniu zawsze służyły do obrony siebie i swoich najbliższych. Umiejętność ta powoduje wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa, a co za tym idzie wśród młodych ludzi rodzi pozytywny obraz samego siebie, akceptowalny przez grupy, w których się znajduje.

Treningi Sztuki Walki uczą radzenia sobie w różnych sytuacjach zagrożenia, a ta umiejętność przenosi się również na kształtowanie pozytywnych cech charakteru: odporność na stres i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych, niedopuszczanie do załamań psychicznych, właściwe postawy prospołeczne, wrażliwość na krzywdę ludzką.

Sztuki walki

Treningi Sztuki Walki uczą radzenia sobie w różnych sytuacjach zagrożenia, a ta umiejętność przenosi się również na kształtowanie pozytywnych cech charakteru.

Treningi grupy młodzieży i dorosłych to nacisk głównie na samoobronę w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Podczas naszych treningów prowadzone są wykłady z psychologii i pierwszej pomocy.

Prowadzimy również treningi dla najmłodszych. Dzieci poprzez zabawę uczą się relacji z innymi, nabywają umiejętności sprawnościowych, koordynacji, rozwijają inteligencję kinestetyczną (ruchową). Najmłodsi uczą się również prawidłowych reakcji obronnych, opanowania strachu i umiejętnego wzywania pomocy.

Pszczyńska Akademia Sztuk Walki istnieje w Polsce od 60 lat. Jej twórcą i założycielem jest śp. Józef Brudny z Pszczyny.

Treningi w Raciborzu odbywają się w sali gimnastycznej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących przy ul. Karola Miarki 4. Natomiast w Wodzisławiu Śl. treningi odbywają się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. 26 Marca 9.

Krzysztof Drożniak
604 422 726
www.polskaszkolawalki.pl
www.facebook.com/PolskaSzkolaWalki

Artykuł sponsorowany

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here