Ruszyła przebudowa ul. Klasztornej w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Remont Klasztornej Racibórz
Remont Klasztornej Racibórz

12 września plac budowy został przekazany konsorcjum złożonemu z raciborskich firm: Bruki Trawiński (lider) oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowych (partner). Utrudnienia w ruchu mają potrwać do końca listopada.

- reklama -

W ramach zadania zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni z asfaltobetonu na istniejącej konstrukcji drogi. Wykonane będą nowe nawierzchnie chodników, zjazdów i miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz odnowiony zostanie przyległy skwer. W pierwszej kolejności realizowane będą nawierzchnie brukowe wraz z wymianą krawężników. W początkowym okresie wykonawca przewiduje prowadzenie prac przy utrzymaniu pełnej przejezdności ulicy. W trakcie robót wystąpią utrudnienia polegające na lokalnym przewężeniu jezdni dla wykonania montażu krawężników oraz wyłączenia z ruchu pieszego odcinków przyległych chodników. W okresie trwania przebudowy wykonawca zapewni mieszkańcom bezpieczny dojazd i dojścia do posesji. O czasowych utrudnieniach instytucje i mieszkańcy będą informowani indywidualnie. Zakończenie całości zadania przewidywane jest na koniec listopada 2017 roku.

Przypomnijmy, podczas odbywających się w sierpniu konsultacji z mieszkańcami zebrani większością głosów opowiedzieli się za stworzeniem dodatkowych miejsc parkingowych, nawet kosztem częściowej redukcji zieleni. Mowa była o 16 nowych miejscach postojowych.

/ps/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here