Policyjna akcja „Pasy”

pasy bezpieczenstwa policja
Pasy bezpieczeństwa.

Przez całą niedzielę policjanci będą zwracali szczególną uwagę na stosowanie pasów bezpieczeństwa.

W niedzielę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego raciborskiej komendy będą prowadzili akcję „Pasy”. Jej celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi rygorystycznie będą podchodzić również do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.

- reklama -

Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Policjanci do działań wykorzystują lornetki oraz zestaw do automatycznej rejestracji wykroczeń – aparat z teleobiektywem.

Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 zł oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here