
Koronę stworzoną przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tworkowa podziwiał prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.
Tworków jako reprezentacja województwa śląskiego wziął udział w Dożynkach Prezydenckich, które odbyły się w dniach 16-17 września. Prezydent Polski Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Duda wręczył osobiście nagrodę delegacji z Tworkowa, a także spróbował śląskich specjałów.
- reklama -
Po raz pierwszy Dożynki Prezydenckie zostały zorganizowane w Spale w 1927 roku przez Ignacego Mościckiego. Do przedwojennej tradycji w 2000 roku powrócił Prezydent Aleksander Kwaśniewski i od tej pory impreza jest kontynuowana przez kolejnych Prezydentów RP.
fot. Facebook Nasz Tworków
oprac. /kp/
Środowisko, jakość życia, ekologia
- reklama -




![Florystyczne inspiracje w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/warsztaty-florystyczne-biblioteka.jpg)












![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

![Finał „Szansy na Sukces” z udziałem Błażeja Klimaszki już w niedzielę [WIDEO] blazej klimaszka](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/blazej-klimaszka.jpg)
![Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA] Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/kiermasz-wielkanocny-tworkow-krzyzanowice.jpg)