„Kubizm, Picasso i inni”. Zamek zaprasza na wernisaż wystawy

zamek piastowski kubizm
Wystawa „Kubizm, Picasso i inni”.

Na Zamku Piastowskim znajdą się prace plastyczne wykonane przez nauczycielki z ZSO w Kuźni Raciborskiej: Aldonę Pachowicz, Barbarę Radziszewską, Elżbietę Wdowiak i Luizę Wieczorek pod kierunkiem Janiny Chrapacz-Koloski.

21 września o godz. 16:00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Kubizm, Picasso i inni”. Wstęp wolny.

- reklama -

Nowa zamkowa ekspozycja to zbiór prac plastycznych wykonanych przez nauczycielki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej: Aldonę Pachowicz, Barbarę Radziszewską, Elżbietę Wdowiak i Luizę Wieczorek pod kierunkiem Janiny Chrapacz-Koloski, emerytowanej nauczycielki plastyki w tejże szkole.

– Panie na zajęcia plastyczne uczęszczają już od blisko 9 lat. Pracujemy za zgodą pani dyrektor Kingi Apollo raz w tygodniu, w jednej z klas szkolnych w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej. Wspólnie miałyśmy już kilka wystaw, m. in. w Kuźni Raciborskiej, w Raciborzu w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej. A teraz przyszedł czas na Zamek Piastowski w Raciborzu. Czujemy się niezmiernie dumne i zaszczycone, że nasze prace będą eksponowane w dawnej siedzibie Piastów. Na wystawie nie zabraknie też kilku moich prac – mówi Janina Chrapacz-Koloska, prowadząca zajęcia.

– Każda z naszych dotychczasowych wystaw była tematyczna, np. „Życie na Ziemi – magia kształtów i kolorów” czy „Statyka – Dynamika”. Spotykamy się, malujemy, bo kochamy to robić. Cały czas myślimy o pracowni z prawdziwego zdarzenia i pozyskaniu wsparcia dla naszej działalności, gdyż wszystkie materiały musimy zapewnić sobie same. Wystawa różni się od pozostałych, gdyż jest bardziej dekoracyjna i kolorowa. Choć sztuka Picassa jest trudna w zrozumieniu, to jej forma może się podobać – dopowiada Janina Chrapacz-Koloska.

Tego dnia na Zamku Piastowskim zostanie również otwarta wystawa malarstwa raciborzanina Jana Lorenca, który także od blisko 20 lat zbiera jajka, kroszonki, malowanki i inne ozdoby związane ze świętami Wielkiej Nocy. Wernisaż tej wystawy z jego udziałem odbył się w dawnej siedzibie Piastów w kwietniu.

kubizm zamek piastowski

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here