Policja szkoli dzieci. Wizyty mundurowych w szkołach i przedszkolach [ZDJĘCIA]

Policja Racibórz
Policjanci odwiedzali szkoły i przedszkola

Spotkania odbywają się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych na drogach. 

- reklama -

 

Raciborscy i kuźniańscy policjanci w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” w ciągu kilku ostatnich dni zawitali do kolejnych przedszkolaków i uczniów w powiecie raciborskim. – Pogadanki edukacyjne ukierunkowane są na zwiększanie bezpieczeństwa pieszych. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” na ulicach całego powiatu raciborskiego, w pobliżu szkół, będzie można zobaczyć zwiększoną liczbę policjantów z raciborskiej drogówki. Natomiast w pogadanki z dziećmi zaangażowali się w dużym stopniu kuźniańscy dzielnicowi. Wspomniana akcja ukierunkowana jest na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego – wyjaśnia Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu. Dzieci najpierw słuchały prelekcji na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, po czym same demonstrowały bezpieczne przejście przez ulicę.

– Pociechy uczyły się, jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu oraz dlaczego należy nosić odblaski. Ponadto stróże prawa przypomnieli numery alarmowe – dodaje Szymański. Dodatkowo uczniowie zostali zapoznani z zasadami związanymi z bezpieczeństwem podczas zabawy na placu zabaw oraz ćwiczyli pozycję żółwia, która jest przydatna w sytuacji spotkania się dziecka z niebezpiecznym psem.

Mundurowi odwiedzili:

-Szkoła Podstawowa nr 1 w Raciborzu,

-Zespół Szkół Specjalnych nr 10 w Raciborzu,

-Szkoła Podstawowa w Rzuchowie,

-Szkoła Podstawowa nr 13 w Raciborzu,

-Szkoła Podstawowa w Zawadzie Książęcej,

-Szkoła Podstawowa w Budziskach,

-Szkoła Podstawowa w Babicach,

-Przedszkole w Kuźni Raciborskiej, Łęgu, Turzu.

Fot. KPP Racibórz

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here