Europejski Dzień Języków w „osiemnastce”

EDJ w SP18

Uczniowie prezentowali wylosowany kraj, na przykład w formie gazetki. Nie zabrakło również testu ze znajomości języków obcych. 

- reklama -

29 września w trakcie lekcji wychowawczych odbyły się szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków. W przebieg zdarzenia zostały zaangażowane wszystkie klasy szkoły.  18 września wszystkie klasy losowały jeden z krajów Europy. W wyznaczonym dniu dwie komisje oceniały przygotowanie klas. Najmłodsze dzieci przygotowywały logo EDJ i kolorowały flagi, aby zawiesić swe prace na gazetkach ściennych. Starsi uczniowie dodatkowo przebierali się w barwy wylosowanego kraju, przedstawiali informacje na gazetkach o poszczególnych krajach i organizowali stoisko przed klasami.

Najstarsze klasy przygotowywały się do prezentacji wybranego kraju, przystrajały klasy i pisały test ze znajomości nauczanych języków (niemiecki i angielski). Dzięki zaangażowaniu wszystkich wychowawców i uczniów imprezę należy uważać za udaną. W organizację imprezy zaangażowani byli wszyscy nauczyciele języka angielskiego.

Komisja w składzie: Sława Mądrzyńska-Galińska i Tomasz Hetman, miała twardy orzech do zgryzienia. Dlaczego? Bo wszyscy stanęli na wysokości zadania. Oto wyniki:

Klasy I                         

I miejsce IA – za najpiękniejszą gazetkę

I miejsce IB –  za najpiękniejszą gazetkę i napis na drzwi

I miejsce IC – za najlepiej przebraną klasę

Klasy II-III

I miejsce IIIB –  za najpiękniejszy napis na drzwi

I miejsce IIB –  za najlepiej przebraną klasę

Wyróżnienia:

IIIA – za logo EDJ

IIA, IIIC – za gazetkę

Klasy IV

I miejsce IVB- za najpiękniejsze przebranie i stoisko

II miejsce IVC – za najpiękniejsze stoisko

II miejsce IVA – za najpiękniejsze stoisko i gazetkę

Klasy V

I miejsce VC – za najpiękniejsze przebranie, stoisko i gazetkę

I miejsce VA – za najpiękniejsze przebranie i stoisko

Wyróżnienie VB – za gazetkę i stoisko

Klasy VI

I miejsce VIA – za najpiękniejsze „żywe stoisko”, przebranie i gazetkę

II miejsce VIB – za najpiękniejsze stoisko i gazetkę

Wyróżnienie VIC –  za stoisko

Reprezentanci klas najstarszych, tj. siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjalnych rozwiązywali niemiecko-angielski test, a komisja w składzie nauczycieli: Dorota Kotwica, Mirella Obłąg i Sabina Kubiak oceniały m.in. wystrój klasy, zaangażowanie uczniów, prezentacje poszczególnych, wcześniej wylosowanych krajów, oraz kreatywność. Niektóre klasy przygotowały nawet specjały kulinarne. Było pysznie! Inni zatańczyli Zorbę. Było wesoło i skocznie! Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że pierwsze miejsce zdobyła klasa 3B (42 punkty), na drugim miejscu znalazła się klasa 2C (33 punkty), a na trzecim – klasa 7A (30 punktów). Szczególne wyróżnienie należy się klasie IIIA za zaangażowanie wszystkich uczniów w prezentację wylosowanego kraju i występ zespołu muzycznego ABBA na żywo!

WSZYSTKIM KLASOM I ICH WYCHOWAWCOM BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WIELKIE ZAANGAŻOWANIE I OGROM PRACY WŁOŻONY  W PRZEBIEG  EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW! See you next year!  Auf Wiedersehen. Wir sehen uns nächstes Jahr!

SP 18

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here