Rodzinny Piknik Artystyczny w SPEKTRUM [ZDJĘCIA]

Rodzinny Piknik Artystyczny w SPEKTRUM
Rodzinny Piknik Artystyczny w SPEKTRUM

Wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży niepełnosprawnej to nie tylko terapia i rehabilitacja, ale również czas na rekreację i zabawę, dlatego w słoneczne, piątkowe popołudnie podopieczni Stowarzyszenia SPEKTRUM wraz z członkami ich rodzin uczestniczyli w Rodzinnym Pikniku Artystycznym.

- reklama -

Wydarzenie odbyło się w ogrodzie przy siedzibie Stowarzyszenia, gdzie w atmosferze zabawy i aktywnego wypoczynku zaprezentowano efekty warsztatów plastycznych, które od początku roku były prowadzone pod czujnym okiem wykwalifikowanych terapeutów i wspierających ich wolontariuszy. W formie wystawy przedstawiono prace obejmujące różnorodne techniki plastyczne. W trakcie pikniku, każdy mógł osobiście spróbować ozdobić mur ogrodu bądź zapoznać się z podstawami wykonywania przedmiotów i ozdób z gliny.

Część rekreacyjno-sportową w formie mini zawodów rodzinnych poprowadzili wraz z opiekunem wolontariusze z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kuźni Raciborskiej. Ekipa klaunów z Grupy Animacyjnej „Psotnik” z raciborskiego Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich uczestniczyła we wspólnej zabawie z podopiecznymi Stowarzyszenia. Tradycyjnie, każdy chętny mógł zostać „ozdobiony” gustownym malowanym obrazkiem.

Atmosfera pikniku służyła nie tylko szeroko rozumianej integracji, ale również była okazją do uhonorowania darczyńców i osób wspierających działalność Stowarzyszenia SPEKTRUM. Podczas spotkania szczególnie podziękowano Państwu Elżbiecie i Gerardowi Ceglarkom, którzy zdecydowali się wesprzeć SPEKTRUM w sposób, który członków Stowarzyszenia jednocześnie niesamowicie zaskoczył i wzruszył. Piknik był też okazją do ugoszczenia stałych partnerów w działalności Stowarzyszenia, tj. Przedszkola Integracyjnego nr 24 oraz Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu. Gośćmi specjalnymi były również przedstawicielki CKZiU nr 1 w Raciborzu, z którą to placówką Stowarzyszenie właśnie nawiązało współpracę.

Rodzinny Piknik Artystyczny został zrealizowany w ramach projektu „Otwieramy się na otoczenie” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz dzięki sponsoringowi LKS „Wicher” Płonia oraz firmy JTS Projekt z Raciborza.

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here