Arkadiusz Mularczyk nie ma wątpliwości: Odszkodowania wojenne od Niemiec jak najbardziej należne

Arkadiusz Mularczyk
Arkadiusz Mularczyk

Polska nigdy nie zrzekła się praw do odszkodowań wojennych od Niemiec – ogłosił poseł rodem z Raciborza. Jak twierdzi, dotarł do nieznanych do tej pory dokumentów z lat 60-tych, które potwierdzają, że reparacje powinny być wypłacone.

- reklama -

Poseł prawicy Arkadiusz Mularczyk zamieścił oświadczenie odnośnie reparacji na swoim profilu na Facebooku:

Prawda o odkryciach PIS… dokument znany od prawie 30 lat

Arkadiusz Mularczyk oraz Józef Menes twierdzą ze dotarli do nieznanego do tej pory dokumentu ONZ. – Oświadczenia rządu PRL z 1969 r., które znalazło się w dokumencie a które świadczy o tym, że Polska nie zrezygnowała z praw do odszkodowań wojennych od Niemiec. Prawda jest taka, że duo kłamie jak z nut. PRL pod koniec lat 60 prowadził w przedmiocie reparacji intensywne negocjacje na forum ONZ. Poniżej zestawienie dokumentów z tego okresu. Do działa panie mecenasie o d lustracji. fotografia pochodzi z ekspertyzy prof. Alfonsa Klafkowskiego – sporządzonej w roku 1990.

„Doradca Lecha Kaczyńskiego, gdy ten pełnił funkcję prezydenta Warszawy, były burmistrz Żoliborza Józef Menes oraz poseł PiS Arkadiusz Mularczyk zaznaczyli, że w czasie prac w 2004 r. w Zespole Doradców prezydenta Warszawy śp. prof. Lecha Kaczyńskiego nad raportem o stratach wojennych Warszawy pojawiła się informacja dotycząca dokumentu Rady Gospodarczej i Społecznej oraz Komisji Praw Człowieka ONZ z 24 listopada 1969 r. „Ze względu na wagę tego dokumentu zwróciliśmy się do PISM (w którego wydawnictwie ten dokument został tylko opisany – PAP), Ośrodka Informacji ONZ w Warszawie, Stałego Przedstawicielstwa RP przy ONZ, oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych o przekazanie Zespołowi Doradców Prezydenta Warszawy kopii dokumentu. Niestety, każda z wymienionych instytucji wskazała na różne powody wykluczające możliwość zrealizowania prośby” – czytamy w oświadczeniu.

Jak zaznaczyli autorzy oświadczenia, na przełomie 2005 i 2006 roku Zespół Doradców Prezydenta Warszawy ds. strat wojennych Warszawy zakończył działalność i sprawa nie została wówczas wyjaśniona.”( cytat – rp.pl”

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here