Muzyka łączy narody, czyli wymiana polsko-niemiecka 2017 w SP 18 [ZDJĘCIA]

SP 18 Racibórz
Wymiana polsko-niemiecka w SP 18

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 wrócili zadowoleni do domu. Teraz czekają na swoich niemieckich partnerów, którzy zagoszczą u nich wiosną 2018r.

- reklama -

 

W dniach 15-22 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 po raz kolejny uczestniczyli w wymianie polsko-niemieckiej w mieście Roth w Niemczech. Rolę opiekunów wymiany pełniły: mgr Katarzyna Burger i mgr Elżbieta Wolska. Program tegorocznego pobytu był jak zawsze bogaty. Jako temat przewodni wymiany tym razem została wyznaczona muzyka. Celem wymiany było poszerzenie wiedzy o kulturze, tradycji, historii niemieckich partnerów pod kątem muzyki, a także szlifowanie języka niemieckiego.

Relacja z wyjazdu

Wizytę rozpoczęto od wycieczki do Norymbergi, gdzie wraz z przewodnikiem uczniowie zwiedzili stare miasto, między innymi Lorenzkirche (Kościół św. Wawrzyńca), w którym mogli usłyszeć muzykę w wykonaniu Norymberskiej Orkiestry Symfonicznej. Nasi uczniowie mieszkali u rodzin swoich niemieckich kolegów, więc wieczory spędzali wraz ze swoimi niemieckimi rówieśnikami. Następny dzień (niedziela) był dniem zorganizowanym przez rodziny naszych niemieckich partnerów. Nasi uczniowie spędzili miło czas ze swoimi niemieckimi kolegami. Byli w różnych miejscach:  na kręglach, na meczu piłkarskim, w miasteczku Schwabach i innych ciekawych miejscach. Kolejny dzień to pobyt w samym mieście Roth. Naszych uczniów przywitał burmistrz miasta, po czym uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili zamek Ratibor oraz miasto. Dla wielu uczniów wyjątkowym wydarzeniem była wycieczka do Monachium, gdzie mogli zobaczyć jak wygląda słynny „Oktoberfest”. Na miejscu wielu odważnych skorzystało z przeróżnych karuzeli. Będąc w mieście Monachium, uczniowie odwiedzili też Stadt Muzeum – Miejskie Muzeum Instrumentów. Nasi uczniowie mieli tam okazję zagrać na instrumentach pochodzących z różnych stron świata, co dało im wiele satysfakcji. Następnego dnia uczniowie udali się do słynnego miasta Wagnera- Bayreuth. Mieli okazję zobaczyć słynny „Dom Festiwali” Wagnera oraz zwiedzić miasto. Ostatniego dnia uczniowie spędzili dzień w szkole w Roth, gdzie wzięli udział w lekcjach otwartych z muzyki, uczyli się m.in. śpiewu i tańca. Dzień zakończył się wieczorkiem pożegnalnym, na którym uczniowie mogli pokazać opracowane przez siebie projekty, zdjęcia, filmiki oraz prezentacje związane z muzyką. Nasi uczniowie wrócili bardzo zadowoleni do domu. Teraz czekają na swoich niemieckich partnerów, którzy zagoszczą u nich wiosną 2018r.

SP 18

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here