Michał Woś o wyłudzeniach VAT i aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie [WIDEO]

Michał Woś o wyłudzeniach VAT i aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie
Michał Woś o wyłudzeniach VAT i aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie

– Tak gigantycznej afery jak zaniedbania przy wyłudzeniach VAT być może w całej trzeciej RP nie było. Komisja śledcza pomogłaby tutaj, zwłaszcza skupiając się na odpowiedzialności politycznej, odpowiedzialności osób które doprowadziły do tego że państwo, instytucje państwa zawiodły i nie działały tak jak powinny – mówił wiceminister sprawiedliwości dla wPolsce.pl.

- reklama -

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś wystąpił na antenie telewizji wPolsce.pl. Były raciborski radny mówił m.in. o cyberbezpieczeństwie w gospodarce i obronności. – Łącznie szacuje się, że może to być nawet 240 mld złotych. Dla porównania, program 500+ kosztował 25 mld złotych. Skala była tak gigantyczna i właściwie tak trudna do realnego oszacowania i wpływy do budżetu byłyby o tyle większe, że absolutnie można to chyba śmiało nazwać jedną z największych afer III RP […]. Bardzo szybko podjęliśmy prace, żeby zaostrzyć przestępstwa związane z wyłudzeniami VAT do 25 lat pozbawienia wolności, w przypadku tych największych wyłudzeń. Działanie prokuratury jest bardzo skuteczne i wymierzone we wszystkich przestępców gospodarczych – odpowiedział pytany o działania jego resortu i prokuratury w dziedzinie zwalczania wyłudzeń podatku VAT.

Miejmy nadzieję, że w końcu stawi się na posiedzeniu komisji, bo dotychczas, mimo orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego, ignoruje tak naprawdę prawo nie stawiając się przed komisją – skomentował postawę prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz Waltz i unikanie przez nią zeznań przed komisją zajmującą się tzw. aferą reprywatyzacyjną w Warszawie.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here