Dni Filmu Niemieckiego w Raciborzu

metropolis film
"Metropolis".

W ramach tegorocznej edycji odbędzie się m.in. pokaz filmu „Metropolis” z muzyką na żywo.

W dniach 18-21 października w RCK DK Strzecha odbędą się Dni Filmu Niemieckiego. W ramach przeglądu odbędzie się również spotkanie dyskusyjne oraz koncert. Wstęp na wszystkie seanse oraz imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

- reklama -

Przegląd otworzy film „Hannah Arendt”. To biograficzna opowieść o Hannah Arendt – niemieckiej teoretyk polityki, filozof i publicystce, jednej z najbardziej wpływowych myślicielek XX wieku. Seans filmu o godz. 17:00, a po nim odbędzie się spotkanie dyskusyjne.

Następnego dnia, 19 października o godz. 18:00, pokazana będzie słodko-gorzka opowieść o kryzysie wieku średniego – komedia „Wilde Maus”. Film prezentowany był w Konkursie Głównym podczas tegorocznego Berlinale.

Na piątek, 20 października o godz. 18:00, zaplanowano seans dramatu historycznego „Pożegnanie z Europą / Vor der Morgenröte – Stefan Zweig in Amerika“. To przejmująca biografia Stefana Zweiga – pisarza, którego twórczość zainspirowała powstanie filmu „Grand Budapest Hotel” Wesa Andersona.

Tegoroczne Dni Filmu Niemieckiego w Raciborzu zwieńczy pokaz jednego z najważniejszych obrazów w historii kina – niemy niemiecki film „Metropolis”, do którego na żywo zagra zespół „Czerwie”. „Metropolis” to pierwsza wielka produkcja fantastyczno-naukowa. Przedstawia fascynującą, choć mroczną wizję, która od 80 lat podbija wyobraźnię kolejnych pokoleń kinomanów. Pokaz oraz koncert poprzedzi uroczyste zakończenie Dni Filmu. Początek o godz. 18:00.

Wszystkie seanse i imprezy towarzyszące odbędą się w RCK DK Strzecha.

Organizatorami raciborskich Dni Filmu Niemieckiego są Polsko-Niemiecka Redakcja Mittendrin przy Towarzystwie Społeczno-Kulturalnym Niemców Województwa Śląskiego oraz Raciborskie Centrum Kultury. Impreza jest współfinansowana przez Miasto Racibórz.

dni filmu niemieckiego raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here