Biblioteka: Koncert „Post Scriptum, czyli Miłość Po…”

Koncert "Post Scriptum, czyli Miłość Po..."

Raciborska biblioteka zaprasza na muzyczną promocję książki „Tańcerka” Agaty Szmigrodzkiej.

18 października o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 odbędzie się wyjątkowa – muzyczna promocja książki „Tańcerka” Agaty Szmigrodzkiej. Będzie to koncert „Post Scriptum, czyli Miłość Po…” z udziałem znakomitych muzyków i z flamenco na żywo.

- reklama -

Na koncert składają się cytaty poetyckich fragmentów książki „Tańcerka” Agaty Szmigrodzkiej, choreografie flamenco, fotografie kwiatowe jeleniogórskiego artysty fotografika Zygmunta Strzeleckiego oraz przepiękne piosenki śpiewane i grane przez Wojtka Michalskiego, Zbyszka Stefańskiego, Annę Dębicką i Wojciecha Maziakowskiego. Czyta i tańczy autorka książki – Agata Szmigrodzka.

Sama „Tańcerka”, jak przyznaje autorka, jest mocno autobiograficzna i stanowi swego rodzaju wykładnię podejścia Szmigrodzkiej do jej pracy i pasji zarazem – czyli do tańca. – Komuś, kto tworzy, trudno oddzielić życie zawodowe od życia osobistego. Dlatego „Tańcerka” jest tak naprawdę wykładnią mojego patrzenia na siebie i na świat. To pewnego rodzaju „AGATYZM”, czy „AGATOLOGIA”, jak niektórzy z przyjaciół się śmieją… – mówi Szmigrodzka.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Łączy nas książka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

koncert post scriptum biblioteka raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here