Co dalej z PRD? Zadecydują radni. Wypowiedzą się mieszkańcy

PRD asfaltownia raciborz
Asfaltownia w Raciborzu Fot. archiwum portalu

Część październikowej sesji Rady Miasta odbędzie się poza budynkiem Urzędu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w porządku obrad najbliższego posiedzenia radnych zaplanowano otwartą dyskusję na temat przyszłości raciborskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. Poprzedzi ją zorganizowana dzień wcześniej wizja lokalna wytwórni asfaltobetonu PRD.

- reklama -

Kontrowersje budzi lokalizacja linii technologicznej do produkcji asfaltobetonu działająca w ramach Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. Nowa wytwórnia jest spółce potrzebna, by ta mogła się dalej rozwijać. Decyzję odnośnie przyszłości Przedsiębiorstwa Robót Drogowych podejmą radni. Ważny jest głos mieszkańców. 24 października zorganizowana zostanie wizja lokalna linii technologicznej do produkcji asfaltobetonu działającej w ramach PRD na ul. Adamczyka i jej nowej lokalizacji na terenie po kolejowym przy ul. Łąkowej. Specjalny autobus dla chętnych mieszkańców, urzędników i radnych zostanie podstawiony pod Urząd Miasta o godz. 15:00.

25 października w ramach obrad rady miasta odbędzie się publiczna dyskusja na temat przyszłości miejskiej spółki. Licząc na udział jak największego grona zainteresowanych osób, spotkanie to odbędzie się w sali Raciborskiego Centrum Kultury. Posiedzenie rozpocznie się o godzinie 17.00 na I piętrze RCK przy ul. Chopina 21.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here