Krzyżanowice: 20 par świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego [ZDJĘCIA]

50 lat pozycia malzenskiego krzyzanowice
Krzyżanowice: 20 par świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Dostojni jubilaci otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W sali narad Urzędu Gminy w Krzyżanowicach odbyła się uroczystość jubileuszu 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego, który obchodzi w tym roku 20 par. Przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale za długoletnie pożycie małżeńskie 12 października w imieniu Wójta Gminy Grzegorza Utrackiego wręczył zastępca wójta Grzegorz Swoboda wraz z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Dorotą Dwulecki oraz sekretarz gminy Małgorzata Krzemien. Jubilaci otrzymali również dyplomy, kwiaty i upominki.

- reklama -

Po wzniesieniu symbolicznego toastu i gratulacjach goście wysłuchali krótkiego koncertu kwintetu fletowego w wykonaniu mieszkanek gminy Wiktorii Hain, Julii Daszkiewicz i Adrianny Popela pod przewodnictwem Anny Dawidów. Następnie po wspólnym obiedzie, przy kawie i kołoczu, jubilaci, rozmawiając i żartując, wspominali początki swojej znajomości.

Złote Gody obchodziło w tym roku 20 par małżeńskich zamieszkałych na terenie gminy Krzyżanowice: Krystyna i Jerzy Czogała, Gertruda i Ginter Pawlik z Bieńkowic, Cecylia i Eryk Koneczny, Maria i Gerard Krupa, Ernestyna i Herman Bożek z Bolesławia, Urszula i Wilhelm Malcharek z Chałupek, Anna i Manfred Gołąbek, Edeltrauda i Zygfryd Pszeniaca, Urszula i Franciszek Tkaczyk z Krzyżanowic, Urszula i Wilhelm Fas, Urszula i Krystian Wolny z Owsiszcz, Felicja i Edward Pośpiech z Roszkowa, Elżbieta i Jerzy Handzlik z Rudyszwałdu, Maria i Werner Badziura, Krystyna i Wacław Buba, Regina i Gerard Gwoździk, Teresa i Antoni Juraszek, Agnieszka i Wilhelm Świerczek, Krystyna i Henryk Lamczyk z Tworkowa, Łucja i Gerard Klon z Zabełkowa.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. „Przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale za długoletnie pożycie małżeńskie 12 października w imieniu Wójta Gminy Grzegorza Utrackiego wręczył zastępca wójta Grzegorz Swoboda…” Kto to pisał?! Niech jeszcze raz przeczyta to sobie ze zrozumieniem…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here