Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie z nowoczesnej strategii planowania biznesu

szkolenie
Business Model Canvas, czyli nowoczesna strategia planowania biznesu.

Co to są modele biznesowe? Jak za ich pomocą zaplanować swoją firmę? W czym tkwi ich siła i jakie jest źródło ich oszałamiającej popularności wśród startupów i managerów? Tego można będzie się dowiedzieć w najbliższą sobotę.

21 października w godz. 9:00-13:00 Inkubator Przedsiębiorczości w Raciborzu (ul. Batorego 7, sala szkoleniowa na III piętrze) zaprasza na szkolenie „Business Model Canvas, czyli nowoczesna strategia planowania biznesu”. Poprowadzi je Michał Kucharski – prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru, przedsiębiorca, właściciel firmy Cudotwórnia Events, wykładowca akademicki.

- reklama -

Każdy przedsiębiorca potwierdzi – biznes plan sprawdza się świetnie, ale tylko do momentu obsługi pierwszego klienta. Później zwykle trzeba go aktualizować, co zabiera czas i energię. Prostym rozwiązaniem tego problemu jest model biznesowy, czyli narzędzie i schemat działań zarazem, które pozwalają rozpisać strategię firmy na jednej kartce, dzięki czemu można ją łatwo i szybko modyfikować.

Uczestnicy warsztatu w Inkubatorze Przedsiębiorczości dowiedzą się, jak opracować pomysł na biznes w formie modelu biznesowego. Poznają budowę szablonu modelu biznesowego, schematy tworzenia modeli biznesowych oraz techniki wspomagające ich projektowanie. W drugiej części warsztatu omówione zostaną sposoby przeprowadzania skutecznych eksperymentów biznesowych, które uwiarygadniają nasz pomysł na produkt/usługę. Odkryjemy tajemnicę obco brzmiących pojęć Lean startup i MVP.

Warsztat oparty jest o koncepcję opracowaną przez Alexa Osterwaldera i zaprezentowaną w książce „Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera”. Zajęcia poprowadzi Michał Kucharski – Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru, przedsiębiorca, właściciel firmy Cudotwórnia Events, wykładowca akademicki. Michał od lat dzieli się z osobami chcącymi rozpocząć swoją przygodę z biznesem swoją pasją i wiedzą dot. nowoczesnego tworzenia biznesu.

Zapisy prowadzone są na stronie: https://modele-biznesowe.evenea.pl/

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here