Pieskie życie. Raciborskie schronisko zmienia się na lepsze

Pieskie życie. Raciborskie schronisko zmienia się na lepsze
Pieskie życie. Raciborskie schronisko zmienia się na lepsze

Choć tu otrzymują nie tylko schronienie, ciepłe posłanie, czy pełną miskę to nic nie zastąpi im prawdziwego domu, czułego dotyku i troski okazywanej na co dzień. Schronisko w Raciborzu chce być tylko domem tymczasowym i zachęca do adopcji swoich podopiecznych.

- reklama -

Nowe budy i podesty dla piesków, pergole dające czworonogom zacienienie w upalne dni, zielona przestrzeń zachęcająca do odwiedzin, zmodernizowane pokoje i izolatka dla kotów, miejsce do kąpieli zwierząt. A także inne konieczne do przeprowadzenia prace: wymiana pieca CO, budowa kanalizacji i chodników przy kojcach. To podsumowanie inwestycji i modernizacji zrealizowanych w Schronisku tylko w tym roku. Prezydent Mirosław Lenk wiosną podpisał zarządzenie podwyższające kapitał Przedsiębiorstwa Komunalnego prowadzącego Schronisko o 100 tys. zł na prace remontowe. Dzięki tym dodatkowym środkom, a także własnym środkom PK i pozyskanym od sponsorów przytulisko dla zwierząt przeszło prawdziwą metamorfozę. Nowością jest także oddany do użytku w lipcu wybieg dla psów – na który można zabrać swojego czworonoga, a w godzinach otwarcia schroniska – również jego podopiecznych. Wybieg jest inicjatywą mieszkańców zrealizowaną w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Na tym nie koniec zmian. Kierownik schroniska Małgorzata Malik – Kęsicka ma plan na dalszą przemianę. Chce przebudowy hali, która jest reliktem przeszłości i nie zapewnia dostępu światła i świeżego powietrza przebywającym w jej wnętrzach czworonogom. Kojcom po lewej stronie przydałaby się wylewka. Konieczna jest przebudowa bramy schroniska, która zamiast zapraszać – zniechęca do odwiedzin. Potrzebny jest parking dla gości.

Miasto Racibórz w przyszłym roku zaproponuje dodatkowe środki finansowe na realizację przynajmniej części wskazanych przez kierownictwo schroniska planów.

W raciborskim schronisku na nowy dom czeka 85 psów i 40 kotów. Schronisko położone jest na Ostrogu, przy ul. Komunalnej 9. Pomóc można także przynosząc karmę, miski i ciepłe koce. Zachęcamy do odwiedzania profilu FB schroniska https://www.facebook.com/SchroniskoRaciborz

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here