Koło Gospodyń Wiejskich z Zabełkowa świętowało 50-lecie [ZDJĘCIA]

Koło Gospodyń Wiejskich z Zabełkowa świętowało 50-lecie
Koło Gospodyń Wiejskich z Zabełkowa świętowało 50-lecie

Doczekać 50. lat istnienia koła, którego działalności opiera się na społecznej pracy jego członkiń, to wielki sukces. To lata historii i wydarzenia, które jednoczą całe pokolenia. To lata radości, ale również trosk czy trudów…

- reklama -

W sobotę, 21 października, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zabełkowie świętowały jubileusz 50-lecia swojej działalności. W pierwszej kolejności członkinie koła dziękowały Bogu Ojcu za minione lata działalności podczas Mszy świętej sprawowanej przez ks. proboszcza Franciszka Grabelusa. Kapłan składając gospodyniom życzenia podkreślił ich bezinteresowne zaangażowanie w życie parafii i wsi, pielęgnowanie tradycji i dzielenie się swoim doświadczeniem i umiejętnościami.

Dalsza część obchodów jubileuszu odbyła się w Gościńcu nad Strumykiem. Tam życzenia, kwiaty i prezenty składali na ręce przewodniczącej koła Anny Kupki m.in.: sekretarz gminy Małgorzata Krzemien, dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek, dyrektor przedszkola Rita Wieczorek i dyrektor szkoły Iwona Krupa, radna Gabriela Jendrzejczyk i sołtys Marian Studnic, przedstawiciele LKS i OSP, wójt senior Wilhelm Wolnik oraz koleżanki z kół gospodyń wiejskich gminy Krzyżanowice.

Gratulacje, życzenia oraz kwiaty otrzymały byłe przewodniczące zabełkowskiego KGW oraz najstarsza, aktywna członkini koła – 94-letnia Franciszka Jęczmionka.

Całość uroczystości uświetniła część artystyczna – wystąpiły przedszkolaki i młodzież ze szkoły. Wystąpiły także same „jubilatki” w przedstawieniu „Oberiba” na podstawie wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”, następnie wystąpiła zabełkowska Mireille Mathieu z zespołem. Cały program artystyczny bardzo się podobał, a aktorzy otrzymali zasłużone, huczne brawa.

Biesiada, na której bawili się zaproszeni goście i gospodynie obchodzące jubileusz trwała do późnego wieczoru.

publ. /ps/

źródło: UG Krzyżanowice

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here