
24 października odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące współpracy Gminy Kornowac i Miasta Odry w Czechach. Władze Kornowaca noszą się z budową wieży widokowej na terenie gminy, a Czesi mają doświadczenie w stawianiu takich obiektów.
Gminę Kornowac reprezentował Wójt Grzegorz Niestrój, czeskie Miasto Odry reprezentował Ing. Libor Helis – Starosta.

Spotkanie dotyczyło współpracy w zakresie projektowania, a w przyszłości budowy wieży widokowej na terenie Gminy Kornowac. Miasto Odry posiada doświadczenie w realizacji tego typu projektów budowlanych. Gmina Kornowac będzie czerpać z doświadczeń czeskiego partnera w tym zakresie w trakcie tworzenia dokumentacji na potrzeby realizacji podobnej inwestycji na swoim terenie.
/ps/






![Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności [ZDJĘCIA] Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zpit-strzecha-seniorzy.jpg)





![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)
![Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu [ZDJĘCIA] Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pan-poeta-33.jpg)
![Młodzi czytelnicy ruszyli tropem „Kociej Szajki” i „Zwiadowców” [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-31.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







