Magistrat przypomina: za palenie liści straż miejska może wlepić mandat

Magistrat przypomina: za palenie liści straż miejska może wlepić mandat
Magistrat przypomina: za palenie liści straż miejska może wlepić mandat

Jesień to okres, w którym zwłaszcza mieszkańcy domów jednorodzinnych i posiadacze ogródków działkowych robią na swoich posesjach porządki. Niestety bardzo często pozostałości tych starań „idą z dymem”.

- reklama -

W zeszłym tygodniu mieliśmy kilka cieplejszych dni, gdy można było zebrać liście czy skosić trawę. Niektórzy mieszkańcy zgrabione liście podpalali. Taka działalność powoduje nie tylko obniżenie komfortu życia sąsiadów i zwiększa zanieczyszczenie powietrza. Jest ona również bardzo niebezpieczna. Gęsty dym niesie przecież wiatr i może się zdarzyć, że taki „obłok” znajdzie się na drodze i wjedzie w niego kierowca, który może stracić panowanie nad pojazdem. Nie jest to niestety sytuacja abstrakcyjna. W taki właśnie sposób zginęła rodzina jednego z najbardziej cenionych amerykańskich pisarzy Williama Whartona. Nie jest to również abstrakcja w Raciborzu. W zeszłym tygodniu właśnie dymy z palonych liści zasnuły ulicę Rudzką i Opawską. Dlatego przypominamy, że nie wolno palić odpadów zielonych. Straż Miejska może za to nałożyć mandat. Jeśli po naszych porządkach na posesji zalegają nam „zielone” pozostałości umieśćmy je w workach biodegradowalnych lub użyjmy ich jako kompost. W ten sposób po pierwsze zadbamy o dobre relacje z sąsiadami, po drugie o nasze powietrze i po trzecie o bezpieczeństwo.

publ. /ps/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Racja.Za palenie liści porządny mandat! Straż Miejska powinna częściej kontrolować dzielnice, czy ktoś nie pali przy domu liści.Dlaczego mamy wdychać ten smród!

  2. Obawiam się, że w tym roku może być jeszcze gorzej. Po zakazie palenia flotem i mułem ludzie nieumiejętnie palą węglem „od dołu” zamiast „od góry” przez co jest jeszcze więcej dymu.

    • ciekawski – w momencie kiedy węgiel jest już prawie cały wypalony wybierasz trochę żaru, zasypujesz węglem, na górę wrzucasz żar oraz ewentualnie trochę drewna i znowu się pali.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here