„Z kamerą po Brzeziu znanym i nieznanym” w kinie Przemko

brzezie
Brzezie.

Uczniowie SP3 w Brzeziu przez cztery tygodnie poznawali historię swej dzielnicy, uczyli się zasad pracy przed kamerą oraz zagrali przewodników po swojej małej ojczyźnie.

26 października o godz. 19:00 w kinie Przemko (RCK DK Strzecha, ul. Londzina 38) odbędzie się premiera filmu „Z kamerą po Brzeziu znanym i nieznanym”. Wstęp wolny.

- reklama -

„Z kamerą po Brzeziu znanym i nieznanym” to film dokumentalny zrealizowany z uczniami SP3 w Raciborzu-Brzeziu. Młodzi ludzie pod kierunkiem Joanny Kwiatkowskiej-Starzyk (pomysłodawca, scenariusz i kierownictwo produkcji) oraz Adriana Szczypińskiego (reżyseria, scenariusz, zdjęcia i montaż) przez cztery tygodnie poznawali historię swej dzielnicy, uczyli się zasad pracy przed kamerą oraz zagrali przewodników po swojej małej ojczyźnie.

W filmie wystąpili: Kasia Fiołka, Oliwia Klimaszka, Karolina Kowol, Karolina Krakowczyk, Iza Lenort, Kinga Mrzyglod, Agata Pater, Karolina Skwarecka, Zuzia Szpilka, Bartek Gieda, Paweł Kosiorowski i Oskar Kwiatkowski.

Film ukazuje krótkie historie kościoła parafialnego, s. Marii Dulcissimy z klasztoru Sióstr Maryi Niepokalanej, legendy i podania o wzgórzu Lipki, dzieje pomnika Josepha von Eichendorffa w Brzeziu oraz wspomnienia o nieistniejących już obiektach na Widoku i tzw. wzgórzu Bismarck. Opowiadają o nich s. dr Elżbieta Cińcio SMI, Małgorzata Rother-Burek, Leon Kampka, Kazimierz Knura, ks. Bogdan Rek oraz Grzegorz Wawoczny.

Projekt „Raciborskie Dzielnice Kultury” dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne.

Z kamera po Brzeziu

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here