„Miś Kolejarz” na Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach

zabytkowa stacja kolei waskotorowej w rudach
Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach.

Podczas obchodów Dnia Kolejarza i Dnia Pluszowego Misia wszystkie dzieci i misie przybyłe na stację będą mogły zapoznać się od podszewki z pracą kolejarzy.

25 listopada o godz. 10:00 i 14:00 pracownicy Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach zapraszają dzieci i pluszowe misie wraz z opiekunami na wydarzenie pt. „Miś Kolejarz”. Podczas obchodów Dnia Kolejarza i Dnia Pluszowego Misia wszystkie dzieci i misie przybyłe na stację będą mogły zapoznać się od podszewki z pracą kolejarzy.

- reklama -

Poznamy m.in. jak wygląda kabina lokomotywy i praca maszynisty, zobaczą, jak wykonuje się manewry na stacji oraz jak działa zwrotnica. Poznają też proste sygnały kolejowe i warsztat na kolei.

Po zakończeniu części technicznej odbędzie się przejazd trasą Rudy-Stanica-Rudy ogrzewanym wagonem motorowym, a po przejażdżce mali uczestnicy napiją się herbatki i przebierą swoje misie we własnoręcznie wykonane czapeczki kolejowe.

Ilość miejsc jest ograniczona – na każdą godzinę 40 osób. Rezerwacje przyjmujmowane są pod numerem telefonu 500 282 732.

Każde dziecko koniecznie zaprasza swojego misia.

Dla każdego dziecka gwizdek, niezbędny na kolei, gratis.

Cennik biletów:
• Bilet – 30,00 zł
• Bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + 2 dzieci lub 1 osoba dorosła + 3 dzieci) – 90,00 zł
• Bilet dla misia – 0,00 zł

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here