III Raciborska Włóczęga Klubu Off-Road SRC 4×4 [ZDJĘCIA]

Raciborska Włóczęga. Fot. Raciborski Klub Off-Road SRC 4x4.
Raciborska Włóczęga. Fot. Raciborski Klub Off-Road SRC 4x4.

Klub Off-Road SRC 4×4 uczci 800-lecie Raciborza włóczęgą po bezdrożach.

2 grudnia członkowie Raciborskiego Klubu Off-Road SRC 4×4 zapraszają wszystkich miłośników terenowych samochodów w podróż pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wtedy to odbędzie się „Włóczęga” po bezdrożach z okazji 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. Będzie to trzecia edycja wydarzenia, dzięki któremu można zobaczyć tę część regionu, której nie widać z dróg asfaltowych. Impreza będzie przebiegała pod znakiem napędu 4×4. – Zapraszamy wszystkich posiadaczy aut z takim napędem, od samochodów typu SUV przez auta terenowe do aut typu ZMOTA. Gwarantujemy niezapomniane emocje, adrenalinę i znakomity klimat. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie – zachęca do udziału Maciej Feret, wiceprezes Klubu. Na chwilę obecną zgłoszonych jest ponad 60 załóg.

- reklama -

Organizatorzy proponują przejażdżkę typu Turystyk (3-5 godz.), gdzie poradzi sobie nawet auto nieprzygotowane w teren oraz Adventure i Exteam – dla użytkowników wymagających większych wrażeń, posiadających pojazdy z napędem na cztery koła. Dwie ostanie kategorie będą miały charakter współzawodnictwa.

O godz. 7:30 na parkingu Centrum Handlowego Auchan w Raciborzu rozpocznie się przyjmowanie i rejestracja załóg. Następnie przewidywany jest zorganizowany przejazd całą kolumną ulicami Raciborza. Po zakończeniu korowodu uczestnicy w odpowiednich grupach, za autami prowadzącymi udadzą się w teren. Na zakończenie zabawy dla wszystkich biorących udział w imprezie czekać będzie ciepły posiłek i duże ognisko. Nastąpi wówczas podliczenie punktacji w kategoriach Adventure i Exteram oraz ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Impreza wpisuje się w obchody 800-lecia nadania praw miejskich. Patronat nad nią sprawuje prezydent Raciborza Mirosław Lenk. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na klubowym fanpage: facebook.com/SRC4x4. Informację o imprezie uzyskać można także na stronie src4x4.pl.

Raciborski Klub Off-Road SRC4x4 liczy blisko 30 zapalonych miłośników samochodów terenowych. Organizują szalone, pełna niespodzianek podróże po bezdrożach powiatu i nieco mniej ekstremalne rajdy dla całych rodzin. Swoją pasją i zaangażowaniem, ale też sympatyczną atmosferą potrafią zainteresować osoby z całej Polski. Oprócz wspólnych przejazdów po dzikich terenach, chętnie angażują się w akcje charytatywne czy sprzątanie lasu z Nadleśnictwem Rudy. – Łączy nas zamiłowanie do motoryzacji, umiejętności wykorzystania swoich samochodów, ale też ogromna sympatia i przywiązanie do Raciborza. Dlatego event III Raciborską Włóczęgę postanowiliśmy zorganizować pod szyldem 800-lecia nadania praw miejskich. Taki jubileusz nie prędko się powtórzy, więc chcemy wykorzystać ten czas i pokazać mieszkańcom Racibórz, z nieco innej perspektywy – przekonuje Maciej Feret. – Miejsca, do których zwykłym samochodem czy rowerem nie dotrzemy. Oczywiście wszystko z poszanowaniem przyrody – dodaje wiceprezes Klubu.

fot. Raciborski Klub Off-Road SRC 4×4
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here