XIV Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki – co jeszcze w ten weekend?

himalaje
Himalaje.

XIV Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki w RCK, wystawa Przystanek PRL w muzeum, Fisz Emade Tworzywo na Końcu Świata czy 40-lecie Klubu Miłośników Tańca Towarzyskiego w Arenie Rafako – sprawdź, co jeszcze zaplanowano w regionie na ten weekend.

W ostatni weekend października (27-29 października) do Raciborza zawitają najsłynniejsi polscy podróżnicy. Monika Witkowska opowie o samotniej podróży po Pakistanie, Piotr Pustelnik zabierze publiczność w Himalaje i Karakorum, a Marcin Mamoń do samego środka świata wojującego islamu.

- reklama -

Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki to jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego gatunku w Polsce. Rok rocznie przyciąga coraz więcej zainteresowanych podróżami i relacjami podróżników. W tym roku w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się XIV edycja przedsięwzięcia. Na przestrzeni czasu zmieniały się miejsca, prelegenci, ale idea zawsze pozostawała taka sama. – Chcemy przybliżać ludziom świat. Pokazać jego piękno i zachęcać do podróżowania. Dążymy do tego, aby przestali bać się odkrywania nowych miejsc. Chcemy zerwać z ogólnie panującym strachem przed światem, dlatego każdego roku staramy się zapraszać podróżników, którzy zwiedzali przeróżne zakątki globu – przekonuje Dawid Wacławczyk, pomysłodawca Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego Wiatraki.

Czytaj więcej:

Podróże do głębi na XIV edycji Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego Wiatraki

Program XIV Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego Wiatraki

wiatraki raciborz

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here