Film “Z kamerą po Brzeziu znanym i nieznanym” [WIDEO]

brzezie
Brzezie.

“Z kamerą po Brzeziu znanym i nieznanym” to film dokumentalny zrealizowany z uczniami SP3 w Raciborzu-Brzeziu. Premiera odbyła się przy pełnej sali.

26 października przy pełnej sali wraz z balkonami w DK Strzecha odbyła się premiera filmu “Z kamerą po Brzeziu znanym i nieznanym”. W pokazie licznie wzięli udział mieszkańcy Brzezia.

- reklama -

“Z kamerą po Brzeziu znanym i nieznanym” to film dokumentalny zrealizowany z uczniami SP3 w Raciborzu-Brzeziu. Młodzi ludzie pod kierunkiem Joanny Kwiatkowskiej-Starzyk (pomysłodawca, scenariusz i kierownictwo produkcji) oraz Adriana Szczypińskiego (reżyseria, scenariusz, zdjęcia i montaż) przez cztery tygodnie poznawali historię swej dzielnicy, uczyli się zasad pracy przed kamerą oraz zagrali przewodników po swojej małej ojczyźnie. W filmie wystąpili: Kasia Fiołka, Oliwia Klimaszka, Karolina Kowol, Karolina Krakowczyk, Iza Lenort, Kinga Mrzyglod, Agata Pater, Karolina Skwarecka, Zuzia Szpilka, Bartek Gieda, Paweł Kosiorowski i Oskar Kwiatkowski. Archiwalne fotografie udostępnili Henryk Sowik i Grzegorz Wawoczny.

Film ukazuje historię kościoła parafialnego, s. Marii Dulcissimy z klasztoru Sióstr Maryi Niepokalanej, dzieje pomnika Josepha von Eichendorffa, opowiada też o wzgórzu Bismarcka, o nieistniejących już obiektach na wzgórzu Widok i o najwyższym wzniesieniu w Brzeziu – Lipki. Opowiadają o nich ks. Bogdan Rek, s. dr Elżbieta Cińcio SMI, Leon Kampka, Grzegorz Wawoczny, Kazimierz Knura i Małgorzata Rother-Burek.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here