W Kobyli odbył się przegląd zespołów artystycznych [ZDJĘCIA]

0
przeglad zespolow kobyla
Przegląd zespołów artystycznych w Kobyli.

Było to ostatnie wydarzenie w ramach projektu „Łączenie pokoleń poprzez przekazywanie tradycji śląskich w Gminie Kornowac”.

W Domu Kultury w Kobyli odbył się przegląd zespołów artystycznych. Było to ostatnie działanie w ramach projektu „Łączenie pokoleń poprzez przekazywanie tradycji śląskich w Gminie Kornowac”.

- reklama -

Wystąpiły zespoły: Rzuchowianki, Melodia, Trojok, Dzimierzanki, Syryniczki, Gołężanki i Klika Machnika. Ze względów zdrowotno-zawodowych nie wystąpił Kabaret Ciaproki z Rydułtów i zespół Kobylanki. Repertuar występów był bardzo zróżnicowany. Można było usłyszeć zarówno utwory folklorystyczne, pieśni patriotyczne, jak i „Dwie morgi słońca”. Większość piosenek zabrzmiała w gwarze śląskiej. Kilka z grup popisało się nawet występami w autorskim repertuarze, który traktował o ich małych ojczyznach i ich sprawach.

– Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury, aby pamiętały wspaniałą atmosferę panującą u nas i wracały do nas, aby raczyć słuchaczy cudownymi głosami i promiennymi uśmiechami, które nie schodziły z twarzy podczas występów – podkreśla Joanna Masarczyk z GOK-u w Kornowacu.

fot. GOK Kornowac
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here