Koncerty umuzykalniające dla najmłodszych w Raciborskim Centrum Kultury

Koncerty umuzykalniające dla najmłodszych w Raciborskim Centrum Kultury
Koncerty umuzykalniające dla najmłodszych w Raciborskim Centrum Kultury

RCK zaprasza na pierwszy w nowym sezonie koncert w cyklu „Maluchy w krainie dźwięku”. Dla najmłodszych – niemowląt, maluszków i przedszkolaków przygotowano atrakcyjny program muzyczny i inspirowane nim zabawy.

- reklama -

„Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są wg teorii amerykańskiego psychologa muzyki – prof. Edwina E. Gordona.

W myśleniu gordonowskim ważne miejsce zajmuje uczenie się poprzez kontrast i różnicowanie, dlatego w listopadowym koncercie „Maluchy…” wyruszą w zaskakującą różnorodnymi klimatami i rytmami muzyczną podróż do Włoch i Hiszpanii. W urozmaiconej zabawą podróży towarzyszyć im będą muzycy filharmonii i orkiestr, doświadczeni pedagodzy pod przewodnictwem Doroty Banaś.

Swobodnej, sprzyjającej słuchaniu i zabawie atmosferze sprzyjać będzie specjalnie zaaranżowana przestrzeń. Na kolorowych materacach, kocykach i poduchach publiczność usiądzie wspólnie z muzykami. Także czas trwania koncertów dostosowany jest do możliwości małych odbiorców i nie przekracza 45 minut. Na zakończenie jest okazja do spotkania z muzykami i przyjrzenia się instrumentom z bliska.

26 listopada, godz. 15.30
Maluchy w krainie dźwięku: „Tanecznie i żywiołowo do Włoch i Hiszpanii”

Bilety w cenie 25 zł – dorośli, 15 zł – dzieci do nabycia: ON-LINE – www.rck.com.pl oraz w kasie RCK. Rezerwacje: tel. 32 412 32 45.
Więcej informacji na stronie internetowej www.rck.com.pl oraz profilu „Maluchów” na Facebooku:
https://www.facebook.com/maluchywkrainiedzwieku/

REALIZACJA: Grażyna Miczka, mCLASSIC Impresariat, tel. 605 321 509, [email protected]

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here