Przedszkolaki z Rudnika obchodziły Dzień Postaci z Bajek [ZDJĘCIA]

dzien postaci z bajek przeszkole rudnik
Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu w Rudniku.

Myszka Minnie, Tygrysek, Pszczółka Maja, Kopciuszek, Spiderman… To tylko niektórzy bohaterowie, jacy pojawili się w przedszkolu.

6 listopada w Przedszkolu w Rudniku miał miejsce Dzień Postaci z Bajek. – Dzień ten obchodzony jest po to, aby przypomnieć dzieciom, jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. W ten sposób popularyzujemy również tradycyjne bajki, takie bez przemocy, gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane – podkreśla placówka.

- reklama -

W przepiękne stroje przebrały się zarówno dzieci, jak i panie. Byli reprezentanci takich bajek jak Kubuś Puchatek, Myszka Miki, Jaś i Małgosia, Pszczółka Maja, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Kraina Lodu, Spiderman czy Bolek i Lolek. Przedszkolaki przyniosły także ze sobą różne przedmioty związane z bajkami – puzzle, książki i pluszaki. Rozwiązywały zagadki, dopasowywały cytaty do wybranych bajek, kolorowały obrazki, a także bawiły się przy piosenkach swoich ulubionych bajek. Na zakończenie wysłuchały bajek czytanych przez Myszkę Minnie – „Przygody Bolka i Lolka” oraz „Reksio”. W tym dniu zakończono również konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona bajka”, a mali artyści zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami.

fot. UG Rudnik
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here