„Mózg. 41 największych mitów” w prezencie od biblioteki i Ibuk Libra

Książka
Książka

– Jeśli wierzysz, że człowiek wykorzystuje tylko 10% możliwości mózgu, koniecznie sięgnij po tę książkę! – biblioteka zachęca do wypożyczenia e-booka „Mózg. 41 największych mitów” Christiana Jarrett’a.

Raz w miesiącu raciborska biblioteka zachęca do skorzystania z akcji Prezent od Ibuk Libra, w ramach której można sięgnąć po dodatkową nowość wydawniczą. Aby wypożyczyć książkę, wystarczy jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii raciborskiej biblioteki.

- reklama -

W tym miesiącu biblioteka, która udostępnia bezpłatnie prawie 3 tys. e-booków na platformie Ibuk Libra, proponuje swoim czytelnikom książkę „Mózg. 41 największych mitów” Christiana Jarrett’a.

W ciągu ostatnich 150 lat opublikowano prawie dwa miliony prac naukowych poświęconych funkcjonowaniu mózgu. Choć nasza wiedza dotycząca działania tego organu rośnie w dużym tempie, wciąż jednak mózgowe mity trzymają się mocno. W dużej mierze przyczyniają się do tego media, nierzadko krzykliwymi nagłówkami zniekształcając czy wyolbrzymiając znaczenie wyników badań.

Czy rzeczywiście ludzie dzielą się na prawo- i lewopółkulowych? Czy to prawda, że za doświadczenia religijne odpowiadają płaty skroniowe? Czy mózg naprawdę działa jak komputer? Czy to prawda, że im większy mózg, tym mądrzejszy jego właściciel? Czy rzeczywiście korzystanie z Internetu nas ogłupia? Christian Jarrett mistrzowsko rozprawia się z najbardziej rozpowszechnionymi mitami na temat budowy i funkcjonowania mózgu oraz w przystępny sposób pokazuje aktualny stan wiedzy i badań. Dzięki tej książce nauczysz się krytycznie czytać sensacyjne prasowe doniesienia.

mozg-41-najwiekszych-mitow-christian-jarrett

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here