Dr n. med. Zbigniew Górka: akupunktura jest skuteczną metodą leczenia

Dr n. med. Zbigniew Górka: akupunktura jest skuteczną metodą leczenia
Dr n. med. Zbigniew Górka: akupunktura jest skuteczną metodą leczenia

Lekarz akupunkturzysta po zdiagnozowaniu, której części organizmu dotyczy zaburzenie energetyczne, usuwa je, nakłuwając igłami ściśle określone punkty ciała. Rzutuje to bezpośrednio na polepszenie funkcjonowania organizmu i ustępowanie problemów zdrowotnych.

- reklama -

 

Artykuł sponsorowany

Akupunktura jest metodą leczniczą, która wywodzi się z Chin i służy do przywrócenia prawidłowej równowagi energetycznej w organizmie ludzkim. Uzyskuje się to poprzez stymulację igłami odpowiednich punktów ciała (tzw. punktów akupunkturowych), w których znajdują się włókna nerwowe. Pobudzone w punktach akupunkturowych włókna nerwowe przekazują informacje do ośrodkowego układu nerwowego. W mózgu impulsy te są analizowane i przetwarzane. W wyniku transformacji informacji uzyskanych ze skomunikowanych ze sobą okolic ciała powstaje w ośrodkowym układzie nerwowym schemat naprawy struktur objętych procesem chorobowym. Dzięki utworzonemu planowi zdrowienia mózg ciągle delikatnie pobudza nerwy prowadzące impulsy do narządów lub okolic ciała, które mają ulec regeneracji. Od doboru punktów akupunkturowych i ich stymulacji zależy, który narząd zostanie objęty zwiększoną kontrolą mózgu. Prowadzi to do uporządkowania i poprawy pracy komórek tworzących struktury tkankowe danego organu. Co za tym idzie? Niekorzystne objawy (choroba) zaczynają stopniowo się wycofywać.

Metoda ta w zasadniczy sposób różni się od metod akademickich, w których lekarz nie myśli o stworzeniu w mózgu mapy naprawy uszkodzonego chorobą organu. Mapa ta mimo to powstaje jednak w sposób nieuświadomiony podczas zabiegów chirurgicznych, gdy operujący lekarz pobudza nożem przecięte włókna nerwowe. Tworzy się również podczas działania na nerwy niszczącej-oparzającej energii promienistej czy działaniu na nie zatruwających organizm leków podawanych podczas chemioterapii. Ośrodkowy układ nerwowy zbierze informacje z pobudzonych na tej drodze nerwów i stworzy plan naprawy. Jednak schemat ten może być niedostateczny lub słabo utrwalony. Może nie zawierać dostatecznej ilości informacji potrzebnych do naprawy-pobudzona niedostatecznie mała liczba punktów akupunkturowych – włókien nerwowych i wtedy dolegliwości pojawiają się ponownie. Zdarza się, że jego postępowanie doprowadzi do równowagi energetycznej i człowiek wraca do zdrowia. Niektóre bowiem zaburzenia ustępują po nieuszkadzających- stwarzających optymalne warunki do regeneracji- inwazyjnych zabiegach naprawczych, farmakoterapii, właściwym odżywianiu, po odpowiednim nastawieniu psychicznym, po uregulowaniu rytmu snu i czuwania w ciągu doby, fizjoterapii, ziołolecznictwie, ćwiczeniach etc.

Niestety istnieją zaburzenia energetyczne, które nie ustępują mimo wymienionych działań terapeutycznych, a ich utrzymywanie się powoduje trwanie czy też rozwój choroby. Bez normalizacji przepływu energii chory musi zażywać leki do końca życia. Po odstawieniu leku rozregulowany układ energetyczny z dużym prawdopodobieństwem spowoduje nawrót dolegliwości lub spotęgowanie objawów choroby.

Lekarz akupunkturzysta po zdiagnozowaniu, której części organizmu dotyczy zaburzenie energetyczne, usuwa je nakłuwając igłami ściśle określone punkty ciała. Rzutuje to bezpośrednio na polepszenie funkcjonowania organizmu i ustępowanie problemów zdrowotnych. Zabiegi te sprawiają, że w wielu przypadkach procesy regeneracji przewyższają procesy degeneracji i powrót do zdrowia staje się rzeczywistością.

Zabiegi akupunkturowe są skuteczne w wielu przypadkach chorobowych m.in.:

niedoczynności tarczycy, nadczynności tarczycy, chorobie Hashimoto, depresjach, nerwicach, bezsenności, arytmiach serca, niewydolności krążenia, niedomykalności zastawek, chorobie Leśniowskiego-Crohna, hemoroidach, wrzodach żołądka, dwunastnicy, bólach brzucha, zgadze, refluksie żołądkowo-przełykowym, biegunkach, zaparciach, astmie oskrzelowej, zapaleniu płuc, oskrzeli, gardła, zatok obocznych nosa, nietrzymaniu moczu, zatrzymaniu moczu, przeroście prostaty, zapaleniu pęcherza moczowego, zapaleniu ucha, dzwonieniu w uchu, łuszczycy, zapaleniach skóry, uczuleniach, dnie moczanowej, rzs-ie, zzsk, zmianach zwyrodnieniowych stawów, marskości wątroby, wirusowych zapaleniach wątroby, kamicach dróg żółciowych, zespołach nerczycowy, zapaleniach nerek, kamicach układu moczowego, zapaleniach trzustki, migrenach, bólach głowy, padaczce, udarach mózgu, wypadnięciach jądra miażdżystego, bólach kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, bólach barków, rwie kulszowej, urazach: stłuczeniach, skręceniach, złamaniach, zwichnięciach, oparzeniach, chorobach krwi i układu krwiotwórczego, chorobach oczu, oziębłości płciowej, zapachu z ust, uczuciu zimna czy też gorąca w nogach, krwawieniach z nosa.

 

Akupunktura
Dr n. med. Zbigniew Górka:

Rejestracja
781 289 867

Racibórz
ul. Ocicka 51a

Rudnik
ul. Słoneczna 38a

Rydułtowy
Plebiscytowa 47

www.doktorgorka.pl

- reklama -