PalmJazz Days – co jeszcze w ten weekend?

wojciech mazolewski rck raciborz
Wojtek Mazolewski Quintet.

Koncerty w ramach festiwalu PalmJazz Days w RCK, spotkanie z Michałem Rusinkiem w bibliotece, “Z historią na rowerze szlakiem rodu Lichnowskych” w Krzanowicach czy Grand Prix Mistrzostw Raciborza w zjeździe rurami na czas w H2Ostróg – sprawdź, co jeszcze wydarzy się w regionie w najbliższy weekend.

18 listopada o godz. 19:00 w Raciborskim Domu Kultury przy ul. Chopina 21 rozpocznie się Festiwal PalmJazz Days. Otworzy go koncert zespołu Wojtek Mazolewski Quintet. Bilety na to wydarzenie w cenie 50 zł i 40 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronach www.rck.com.pl i www.kupbilecik.pl. Honorowane karty: Senior 60+ i Rodzina +.

- reklama -

Wojtek Mazolewski Quintet to jeden z najbardziej nowatorskich i inspirujących zespołów na polskiej scenie jazzowej. Wojtek Mazolewski – muzyk, kompozytor i producent – od wielu lat z powodzeniem łączy tradycję z nowoczesnością. Zdobył wiele prestiżowych nagród muzycznych, prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu, nie tylko w kraju, ale też na licznych koncertach w Europie, Ameryce Południowej i Japonii. WMQ jest najwyżej notowanym zespołem jazzowym na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wzbudza nie tylko zachwyt fanów, ale cieszy się uznaniem krytyków. Podczas występu z całą pewnością nie zabraknie emocji i energii – znaku rozpoznawczego WMQ. Dodatkowych wrażeń przysporzą na pewno improwizowane wykonania utworów bazujące na remiksach. Dzięki temu każdy koncert będzie wydarzeniem niepowtarzalnym.

Manu Katché Trio
Manu Katché. Fot. Etienne de Villard.

19 listopada o godz. 19:00 w sali widowiskowej Raciborskiego Domu Kultury przy Chopina 21 odbędzie się kolejny koncert festiwalu Palm Jazz Days. Wystąpi Manu Katché Trio. Bilety w cenie 90 zł, 80 zł, 70 zł, 50 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl. Honorowane raciborskie karty Senior 60+ i Rodzina +.

Manu Katché pochodzi z Francji, specjalizuje się w grze na instrumentach perkusyjnych. To kompozytor, wokalista, autor tekstów i producent muzyczny. Od 2005 roku z powodzeniem realizuje autorskie projekty jazzowe w jednym z najbardziej prestiżowych wydawnictw na świecie – ECM. Jest gwiazdą w swej rodzinnej Francji – znany m.in. jako najbardziej srogi juror tamtejszej wersji Idola. Jest także ważną postacią międzynarodowej sceny pop – począwszy od albumu “So” przez 12 kolejnych albumów Petera Gabriela przez współpracę ze Stingiem, Joni Mitchell, Jeffem Beckiem, Joe Satrianim, Tori Amos czy Tracy Chapman. Po sześciu albumach w kwartecie i kwintecie, Manu Katché powraca z nowym, elektrycznym trio. Jest jednym z bardziej rozpoznawalnych bębniarzy we współczesnym jazzie. Jego specyficzny styl gry, genialna mieszanka elegancji i mocy stanowią jego bardzo precyzyjną wizytówkę. Jego muzyka charakteryzuje się dokładnością, unikalnym przepływem i głęboką wrażliwością na klimat, w którym powstaje. Katché jest geniuszem dwóch sfer: z jednej strony niesamowity perkusista, a z drugiej wielki kompozytor i kapelmistrz. Artysta stworzył Trio z artystami, z którymi dzieli muzyczne wyczucie i swobodę gry. Na basie zagra Jerome Regard, natomiast na gitarze spotkamy się z Jimem Grandcampem.

RCK Racibórz: PalmJazz Days. Wygraj wejściówki

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here