Szerokie tory do kultury. Inwestycja w wąskotorówkę w Rudach [ZDJĘCIA]

0
zabytkowa stacja kolei waskotorowej w rudach
Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach.

W ramach projektu „Szerokie tory do kultury. Inwestycja w Zabytkową Stację Kolejki Wąskotorowej w Rudach” Gmina chce wyremontować budynek wagonowni i lokomotywowni, budynek magazynowo-garażowy oraz budynek stacyjny.

Gmina Kuźnia Raciborska złożyła wniosek o dofinansowanie projektu „Szerokie tory do kultury. Inwestycja w Zabytkową Stację Kolejki Wąskotorowej w Rudach” w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W jego ramach Gmina chce zrealizować prace remontowo-budowlane w budynku wagonowni i lokomotywowni, budynku magazynowo-garażowym oraz w budynku stacyjnym.

- reklama -

– Podjęte prace pozwolą na zachowanie, adaptację i rewitalizację obiektów, a także pozwolą na odzyskanie walorów estetycznych budynków. Wykonanie zaplanowanych prac pozwoli na polepszenie warunków zwiedzania, zwiększenie oferty kulturalnej przeznaczonej dla turystów, wpłynie na zwiększenie ilości zwiedzających. Zespół budynków posiada duże wartości historyczne i zabytkowe, a także niezwykle unikatową wartość na mapie Polski ze względu na posiadane w swoich zbiorach unikatowe eksponaty nie tylko dla historii kolejnictwa, a także dla historii i oferty kulturalnej regionu – tłumaczy Gmina.

W minionym roku odbył się remont dachu dyspozytorni wraz z nowym pokryciem, częściową wymianą więźby dachowej, wykonaniem nowych kominów, rynien i instalacji odgromowej. Łączna kwota prac to 41 113,40 zł – 20 tys. zł to dofinansowanie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, 21 113,40 zł pochodziło z budżetu Gminy Kuźnia Raciborska. W tym roku wymieniono okna i drzwi zewnętrzne za 24 581,63 zł – 20 tys. zł to dofinansowanie starostwa Powiatowego w Raciborzu, 4 581,63 zł – budżet Gminy Kuźnia Raciborska.

fot. UM Kuźnia Raciborska
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here