Julia Różycka z raciborskiego MDK na festiwalu Finsterwalder Sänger

julia rozycka
Julia Różycka na festiwalu Finsterwalder Sänger.

Laureatka ogólnopolskich festiwali piosenki wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Piosenki „Jazz + Pop” organizowanym w mieście Finsterwalde.

Powiat raciborski miał swoją reprezentantkę na Międzynarodowym Konkursie Piosenki „Jazz + Pop”, który odbył się 18 listopada w mieście Finsterwalde w Niemczech. Wzięła w nim udział Julia Różycka, reprezentantka kół wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, a także wielokrotna laureatka m.in. ogólnopolskich festiwali piosenki. Podczas przesłuchań wokalistce na scenie towarzyszył akompaniator, pianista Jan Kucznierz. Julia Różycka zaprezentowała trzy piosenki: „Tancbuda i saksofon” Jerzego Satanowskiego, „Monday” Cecile McLorin Salvant i „Blue skies” Elli Fitzgerald. Do konkursu przygotował ją Daniel Rożek, nauczyciel MDK w Raciborzu. Julia była najmłodszą uczestniczką. Zdobyła uznanie jury w postaci zaproszenia na kolejną edycję konkursu.

- reklama -

Festiwal jest organizowany w partnerskim dla powiatu raciborskiego powiecie Elbe-Elster. W poprzednich edycjach uczestniczyły m.in. Hanna Hołek, Klaudia Stabik czy Judyta Pisarczyk.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here