Magistrat zachęca do udziału w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku 2017

Magistrat zachęca do udziału w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku 2017
Magistrat zachęca do udziału w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku 2017

Jednym z projektów promujących myślenie o zabytkach jest ogólnopolski Konkurs Modernizacja Roku 2017. To już XXII edycja tego wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. W poprzedniej edycji zgłoszonych zostało 460 obiektów, z czego do finału zakwalifikowały się 62 budynki.

- reklama -

Większość z nas zachwyca się nowościami. Imponuje nam nowoczesność. Patrzymy jednak z nostalgią w przeszłość. Jesteśmy zauroczeni jak sprawni, przewidujący i solidni byli nasi pradziadowie, gdy budowali kamienice, wyznaczali trakty dzielące na równe części miasta, z jakim kunsztem i pietyzmem potrafili oddawać szczegóły rzeczywistości w rzeźbie, obrazie, polichromii.

Jednym z projektów promujących myślenie o zabytkach jest ogólnopolski Konkurs Modernizacja Roku 2017. To już XXII edycja tego wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. W poprzedniej edycji zgłoszonych zostało 460 obiektów, z czego do finału zakwalifikowały się 62 budynki. Sami organizatorzy główny cel swoich starań upatrują w „propagowaniu i wspieraniu działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocję przebudowy i rozbudowy w celu uzyskania efektów konserwatorskich”.

Udział w konkursie wiąże się z koniecznością dostarczenia organizatorom wykazu zmodernizowanych, odremontowanych i odrestaurowanych obiektów ukończonych w 2017r. Dlatego urząd miasta zwraca się o zgłoszenie zakończonych w tym roku modernizacji. Zgłoszenie zawiera nazwę i adres inwestora oraz nazwę modernizowanego obiektu. Nalezy kierować je do Miejskiego Konserwatora Zabytków. Kontakt z konserwatorem można nawiązać mailowo, telefonicznie, osobiście lub za pomocą tradycyjnej poczty wysyłając zgłoszenia na adres URZĄD MIASTA RACIBÓRZ, ul. Króla Stefana Batorego 6 47-400 Racibórz. Swój akces do konkursu prosimy zgłaszać do 15 grudnia.

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here