
Otwarcie wystawy „Opowieści Raciborskie”, połączonej z projekcją fotografii „Portret miasta”, zaplanowano na 29 listopada.
„Opowieści Raciborskie” to wystawa cenionego fotografika z Raciborza – Bolesława Stachowa, która w formie kompozycji obrazowych przypomina postacie i epizody z historii Raciborza. Znajdą się na niej m.in.: Wawrzyniec Mikołaj z Raciborza – rektor UJ w Krakowie, Juliusz Roger – niemiecki lekarz, zbieracz pieśni ludu śląskiego, a nawet – bractwo literackie założone przez Polaków w 1393 roku.
Wernisaż wystawy dopełni projekcja fotografii pt. „Portret miasta”, obejmująca zbiór krajobrazów, pejzaży miejskich, czyli wedut oraz portrety ludzi.
Otwarcie wystawy zaplanowano na 29 listopada, o godz. 17:00, w RCK RDK przy ul. Chopina 21. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

publ. /k/




![Finał „Szansy na Sukces” z udziałem Błażeja Klimaszki już w niedzielę [WIDEO] blazej klimaszka](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/blazej-klimaszka.jpg)

![Sukces tancerek Skazy na ogólnopolskim turnieju w Łańcucie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)





![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)
![Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentowali swoje prace [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/liceum-sztuk-plastycznych-dyplomy.jpg)
![Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-rudy-dzien-ziemi.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




