Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w grudniu

„Wszystko o mężczyznach” - spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego z Krakowa
„Wszystko o mężczyznach” - spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego z Krakowa

Wśród propozycji „Wszystko o mężczyznach” – spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego z Krakowa oraz koncert Yasmin Levy – w ramach Festiwalu PalmJazz Days. Jeszcze w listopadzie odbędzie się koncert Yeyoung Sohn – sopranistki z Korei Południowej. 

- reklama -

 

 

30 listopada, godz. 19:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Gorczycki Festiwal – Yeyoung Sohn – sopranistka z Korei Południowej
Niespotykany koloraturowy głos, który nagrodzony został dziesiątkami międzynarodowych nagród. Tym razem rozbrzmiewać będzie on w przepięknych ariach baroku i klasycyzmu w kompozycjach geniuszy swoich epok – J. S. Bacha, G. F. Händla, H. Purcell’a i W. A. Mozarta. Yeyoung Sohn śpiewała na wielu znakomitych festiwalach i gościła w pięknych salach koncertowych na świecie, takich jak Centrum Sztuki Fukuoka w Japonii, Daegu w Korei Południowej, Palais de France w Turcji. Jej przepiękny głos tym razem wypełni salę koncertową Raciborskiego Centrum Kultury podczas koncertu w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego. Koreańskiej sopranistce towarzyszyć będzie niemniej utytułowana, pochodząca z Białorusi, pianistka Oksana Svekla. Bilety w cenie 15 i 10 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

8 grudnia, godz. 18:00, RCK RDK ul. Chopina 21
„Wszystko o mężczyznach” – spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego z Krakowa
Męski świat, wykreowany ze strzępów rozmów podsłuchanych w siłowni, deklaracji składanych przy kieliszku, buńczucznych gróźb mafiosów z półświatka, nie do końca twardych męskich rozmów, w sytuacjach, kiedy staje się wobec utraty najbliższych… To dramaturgiczne wznowienie tematu znanego już naszym widzom ze spektaklu „Wszystko o kobietach”. Trzech aktorów wciela się w kilkanaście postaci, z pasją i szczerością, dając widzom powód do uśmiechu i jednocześnie do zadumy. Obsada: Krzysztof Górecki, Piotr Pilitowski, Tadeusz Łomnicki. Bilety w cenie 50 i 40 zł do nabycia w kasach RCK. Honorowane karty: Senior 60+ i Rodzina +.

10 grudnia, godz. 18:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Koncert Yasmin Levy – w ramach Festiwalu PalmJazz Days
Urodzona w Jerozolimie Yasmin śpiewa muzykę sefardyjską w duchu flamenco. Wykorzystuje do tego język ladino, język hiszpańskich Żydów, dawno już nieużywany. Charakterystyczną innowacją jest włączenie elementów flamenco i użycie takich instrumentów jak oud, skrzypce, wiolonczela i fortepian. Kiedy skończyła 20 lat postanowiła, że swoje życie chce związać ze śpiewaniem. Zaczęła od małych, lokalnych koncertów. Dopiero w 2002 roku udało jej się wystąpić na muzycznych targach EXPO – WOMEX. Ten występ umożliwił jej rozpoczęcie międzynarodowej kariery. Pierwsza płyta Yasmin „Romance & Yasmin” inspirowana była twórczością jej ojca – Ytzhaka Levy. Kolejny album „La Juderia” to również tradycyjne Ladino, ale po pobycie w Hiszpanii Yasmin zaczęła eksperymentować z Flamenco. Na tym albumie bardzo wyraźnie słychać jego wpływy. Kolejna płyta to powrót do korzeni, ale tym razem w międzynarodowym wydaniu. Płyta nagrywana była w Londynie, w Livingsto Studios. Produkowali ją wspólnie Lucy Duran i Jerry Boys. W nagraniach brali udział muzycy z różnych stron świata: Armenii, Grecji, Paragwaju, Izrael, Turcji i Hiszpanii. Tytułowy utwór „Mano Suave” to tradycyjna pieść Beduinów, którą Yasmin zaśpiewała w duecie z Natachą Atlas, jedną z najbardziej znanych artystek na Bliskim Wschodzie. Bilety w cenie 60, 80, 90, 100 zł do nabycia na stronie www.rck.com.pl oraz w kasach RCK. Honorowane są raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here