Wyszkoni, Korzonek i Frączek – znane raciborzanki we wspólnym koncercie

800-lecie Raciborza. Koncert Anny Wyszkoni

2 grudnia w Raciborskim Centrum Kultury, na zakończenie obchodów 800-lecia Raciborza, odbędzie się wyjątkowy koncert, na który przygotowano ok. 300 darmowych wejściówek dla mieszkańców.

Powoli dobiega już końca rok jubileuszu 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. Z tej okazji, przez cały ten czas odbywały się liczne akcje społeczne i wydarzenia sportowo-kulturalne. 2 grudnia, na zakończenie tegorocznych obchodów, w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert, organizowany przede wszystkim w ramach podziękowania dla wszystkich tych, którzy angażowali się w organizację i promocję wydarzeń związanych z 800-leciem nadania praw miejskich Raciborzowi.

- reklama -

Przed publicznością wystąpią piękne, utalentowane i pochodzące z Raciborza artystki: Ania Wyszkoni, Marzena Korzonek i Magda Frączek. Taneczne show zaprezentuje z kolei Manuela Krzykała.

Ania Wyszkoni to jedna z najbardziej lubianych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Na swoim koncie ma imponującą liczbę przebojów, nagród i wyróżnień oraz około pół miliona sprzedanych płyt. Pochodzi z Tworkowa (powiat raciborski) i, jak wielokrotnie podkreśla w wywiadach, zawsze chętnie występuje przed publicznością w jej rodzinnym mieście.

Kolejną piękną i utalentowaną raciborzanką, która wystąpi na finał 800-lecia Raciborza, jest Marzena Korzonek. Na swoim koncie ma wiele cennych nagród, m.in. wygraną w finale Szansy na Sukces, czy konkursie Debiuty na Festiwalu w Opolu. Na pierwszym miejscu stawia rodzinę i pracę zawodową. Bieżące obowiązki nie przeszkodziły jej jednak w wydaniu debiutanckiej płyty „33 i pół” oraz realizacji swoich muzycznych marzeń.

Magda Frączek – kompozytorka, autorka muzyki i tekstów, pianistka, wokalistka, a przede wszystkim jedna z najbardziej obiecujących artystek młodego pokolenia. Jej debiutancki album „Effatha” zyskał wiele nagród i wyróżnień. Obecnie większość swojego czasu przeznacza na wychowanie syneczka Józka, ale chętnie wystąpi przed publicznością w rodzinnym mieście.

Koncerty raciborzanek dopełnią elektryzujące i przepiękne widowiska taneczne w wykonaniu młodych artystów pod przewodnictwem Manueli Krzykały i Denisa Chorego. Przedsięwzięcie poprowadzi Magdalena Tabor, aktorka wywodząca się również z Raciborza.

Jubileusz 800-lecia nadania praw miejskich to święto wszystkich raciborzan. Dlatego oprócz zaproszonych gości, w wyjątkowym koncercie wezmą udział również mieszkańcy. Urząd Miasta Racibórz, wspólnie z Raciborskim Centrum Kultury, przygotował blisko 300 darmowych wejściówek. Bilety na wydarzenie raciborzanie odbierać mogą w RCI przy ul. Długiej 2.

publ. /k/
Fot. facebook.com/ Anna Wyszkoni

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here